Cyanogen A.Ş. Faaliyet Alanını Akıllı Telefonların Ötesine Taşımak İstiyor!

Android platformunun popüler yazılım geliştirme ekibi CyanogenMod ekim ayı içerisinde 7 milyon dolarlık fon alımı yaparak şirketleşme yolunda dev bir adım atmıştı. Bir taraftan yazılım geliştirme çalışmalarını son sürat devam eden yazılım geliştirme ekibi Oppo ile anlaşma yoluna gitmiş ve Oppo N1‘de resmi olarak yer alan bir yazılım olmuştu. Cyanogen bu sayede önemli bir üretici ile donanım ortaklığının temellerini de atmıştı.

Andronova

Android Açık Kaynak Projesinde yer alan geliştiricilerin bir bölümünü bünyesine katan ve daha büyük hedefler için yola koyulan Cyanogen A.Ş. 23 milyon dolarlık daha fon alımı yaparak büyük hedefleri olduğunu ortaya koydu. Engadget ile yapılan bir röportajda konuşan ekibin bir numarası Steve Kondik mobil dünyasının en büyük 3. platformu olmak istediklerini üstü kapalı ifade etti. Kondik, Avrupa, Amerika ve Çin’de 100 milyon kullanıcıya ulaşmak istediklerini ifade ederken, 100 milyon kullanıcı hedefi neticesinde ise Cyanogen A.Ş’nin hedefinde yeni bir uygulama mağazası kurmak olacak.

Cyanogen A.Ş.’nin hedefinde sadece akıllı telefonlar olmayacak. Geliştirici ekip mobil cihazların yanı sıra giyilebilir teknoloji, otomotiv teknoloji ve televizyonlar kategorisini de adım atarak faaliyet alanını bir hayli genişletmek istiyor.

2014 ve 2015 yılları geliştirici ekip açısından oldukça önemli be gerçekleştirilmek istenen projeler için yoğun bir mesai harcanacak. Ekip halihazırda 22 çalışana sahip ve önümüzdeki ay bu sayısı 30 ila 50 arasında yeni çalışan dahil ederek genişletmek istiyor.

kaynak: mobileburn

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.