Cyanogen’e Microsoft Haricinde Bir Firmadan 110 Milyon Dolar Yatırım Geliyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Android telefonları için özel (custom) ROM’u CyanogenMOD ile bir çok üreticinin yapamadığını yapan Cyanogen, son zamanlarda firma yetkilileri tarafından yapılan Google’sız Android istiyorum veya Samsung’a 5 yıl ömür biçiyorum gibi ilginç açıklamalarıyla gündeme gelmişti.

Bir taraftan büyümeye devam eden Cyanogen’e, Microsoft’tan sessizce 70 milyon dolarlık yatırım yapıldığını sizlere duyurmuştuk. Son olarak logosunu da değiştiren ve Qualcomm ile işbirliği yapan Cyanogen, desteklenen cihaz yelpazesini genişleterek işleri büyütmeye odaklandı. Bu adımların neticesi olarak, değeri her geçen gün artan Cyanogen’e, 110 milyon dolarlık yeni bir yatırım daha geliyor ve bu sefer yatırımcı Microsoft değil.

Azim Premji isimli Hindistan’lı milyarderin sahibi olduğu PremjiInvest tarafından son aşamalara yaklaşılan yeni yatırım ile birlikte, Cyanogen’in toplam değerinin 500 milyon dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Bunun Andorid’e ne gibi etkileri olur şimdilik belli olmasa da, Google’sız Android isteyen Cyanogen, her geçen gün daha da güçlenerek, bu yoldaki desteğini arttırıyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir