CyanogenMod 10.1.3 RC1 (Android 4.2.2),Yaklaşık 40 Cihaz için Yayınlandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Android ekosisteminin en popüler yazılım geliştirici ekibi olarak gösterilen Cyanogen, Android tarafındaki birçok cihaz için Android 4.2.2’ye dayalı CyanogenMod 10.1.3 RC1 (Release Candidate) sürümünü yayınladı. Söz konusu sürüm, Nightly versiyonlara göre daha stabil çalışmakta ve daha az hata içermektedir.

RC sürümler buna rağmen aday sürümlerdir ve bu sürümlerin final aşamasına kadar en az 3 veya 4 güncelleme daha alması bekleniyor. Bu sebeple ekibin yayınladığı RC1 sürümlerde ufak hata ya da arızalarla karşılaşabilirsiniz. Yayınlanan yazılımlarda dikkat çeken yenilikler ise kullanıcı ve cihaz güvenliği için Privacy Guard ve SELinux uygulamalarını görüyoruz.

Stok Android’e nazaran işletim sistemi üzerinden daha fazla özelleştirilebilir seçenek sunan Cyanogen ekibinin stabil sürümleri ise eylül ayı içerisinde sunması bekleniyor. Halihazırda RC1 sürümüne kavuşan bazı modellere değinecek olursak; Xperia Z, Xperia V, Xperia ZL,  Galaxy Nexus, Nexus 7, Asus Transformer Pad Infinity, Galaxy Note II, Xperia Tablet Z (Wi-Fi), Optimus 4X HD, LG Optimus L9, Sony Xperia T, Nexus 4, Nexus 10 ve HTC One.

Cihazların tüm listesine ve indirme dosyalarına buradan ulaşabilirsiniz. ROM dosyası soransı gerekli olan Gapps dosyasına ise buradan erişebilirsiniz. Yükleme öncesi bir hatırlatma yapacak olursak; eğer cihazınızda Android 4.3 tabanlı CM10.2 yüklü ise CM 10.1.3 RC1’yi yüklemeden önce wipe data/cache ve dalvik cache işlemlerini mutlaka uygulayın.

Yükleme talimatı için ise daha önce yayınladığımız buradaki habere göz atabilirsiniz.

ilgili>> androidos

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir