CyanogenMod 10.2 Android 4.3 Kararlı Sürüm, Birçok Cihaz için Yayınlandı!

blank

Cyanogen yazılım geliştirme ekibi, CM 10.2 çalışmalarında artık sona geldi. Ekip, Android 4.3 üzerine geliştirdiği özel ROM’larda kararlı sürümleri birçok Android cihaz için yayınladı. Kararlı sürümlerin dağıtımı sonrası popüler yazılım geliştirme ekibi mesaisinin büyük bölümünü CM 11 Android 4.4 için harcayacak. ROM yükleme konusunda bilgi ve birikimi sahipseniz kendi cihazınızı bularak ilgili yazılımı tecrübe edebilirsiniz. Kararlı sürümün yayımlandığı listede Nexus cihazların yanı sıra popüler birçok cihaza yer verilmiştir.

teknik destek

CyanogenMod her ne kadar kararlı sürümü yayınlamış olsa da, kullanıcıların rapor ettiği hataları düzeltmeyi ve güvenlik açıklarını onarmayı sürdürecek. Ekip ayrıca kısa süre sonra Ice Cream Sandwich‘e dayalı Nightly yazılımları emekliye ayıracak. Bundan sonraki süreçte herhangi bir gelişim sağlanmayacak. CM 10 (Jelly Bean) sonrası ROM‘ların ise gelişim süreci devam edecek.

CM 11 Android 4.4 versiyonları beta aşamasında bazı cihazlar için yayınlandı. Şu an için günlük kullanıma uygun olmayan sürümde geri dönüşümler neticesinde birçok hatanın çözüme kavuşturulması bekleniyor. Geliştirici ekibin yakın zamanda Android 4.4 Nightly sürümü yayınlaması bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!