CyanogenMod 11 (Android 4.4) Çalışmaları Başladı!

blank

Androidi’in en popüler yazılım geliştirici ekiplerinden biri olarak gösterilen Cyanogen ekibi, Android ekosisteminde yer alan birçok telefon ve tablet için stok ROM deneyimi sunmayı sürdürecek. Android 4.4 KitKat’in yayınlanması ile birlikte konuya ilişkin ilk açıklamasını  Google+ hesabı üzerinden yapan CyanogenMod, Android 4.4 KitKat çalışmalarının başladığını resmen doğruladı.

teknik destek

Kısa süre önce 70’ten fazla cihaz için CM10.2 M1 (Android 4.3) yazılımların dağıtımını gerçekleştiren geliştirici ekip, stok Android yazılımlarda sunduğu özelleştirmelerin tümünü Android 4.4’e taşıyacak. Ayrıca yeni sürprizlerin de bizleri beklemesi olası görünüyor.

CyanogenMod Android Açık Kaynak Projesinde kodların yazılımına başlandı, ancak Android 4.4’te yeni bir arama ekranı, launcher (başlatıcı) ve kilit ekran değişimleri sebebiyle bu bölümdeki kodlar yeniden dizayn edilecek.

Kısa süre içerisinde Nightly sürümlerin yayınlanması bekleniyor. Bu sayede diğer geliştiriciler de CyanogenMod yazılımlarını temel alarak özel ROM’lar oluşturabilecekler.

kaynak: phandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!