CyanogenMod 11 Nightly’ler Artık Yeni ve Güçlü Bir Tema Motoru Sunuyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Android ekosisteminde yer alan cihazların büyük bölümü için stok Android’e oranla özelleştirilebilirlik noktasında daha fazla içerik sunan CyanogenMod yazılımları bilmeyen yoktur. Akıllı telefon ya da tabletine özel ROM yükleyenlerle CyanogenMod’un yolu mutlaka kesişmiştir. Halihazırda milyonlarca kullanıcının cihazında yer alan CyanogenMod yazılımlar Oppo N1 modeliyle Google tarafından resmen onaylanan bir yazılım halini aldı. Şirketleşme yolunda büyük atılımlar gerçekleştiren ve Cyanogen A.Ş. ismini alan topluluk son olarak OnePlus firmasıyla ortaklığa giderek sadece kendi yazılımına yer verdiği One modelini oluşturdu.

Yıla damga vuracak modeller arasında yer alan ve ülkemizde satışa sunulması noktasında önemli bir talebin olduğu OnePlus One donanım özellikleriyle göz dolduran bir telefon. 5.5-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran, 2.5GHz dört çekirdekli Snapdragon 801 MSM8974 AC işlemci, 3GB RAM, 16/64GB depolama, 4K video kaydı gerçekleştiren 13MP Sony üretimi Exmor IMX214 sensör, 5MP ön kamera, USB 3.0 ve Hızlı şarj 2.0, 3.100mAh kapasiteli pil ve Android 4.4 tabanlı CyanogenMod 11S işletim sistemi telefona dair öne çıkan özellikler.

OnePlus One için geliştiriclen CM11S’i diğer CM11 yazılımlardan ayıran detayların başında daha fazla özelleştirilebilirlik sunmasıdır. OnePlus One’da özellikle tema bölümünde kullanıcılara tema paketleri, stiller, ikonlar, yazı tipleri, duvar kağıdı, kilit ekran duvar kağıdı, açılış ekran animasyonu ve ses paketleri olmak üzere Android cihazın görünümünde daha kapsamlı bir değişim yapılması sağlanıyor. Önceki tema motorunda ise daha sınırlı, sadece arka plan ve bazı ikonların değiştirilmesi sağlanıyordu.

CyanogenMod geliştirici topluluğu OnePlus One’da yer verdiği yeni tema motorunu son yayınlanan Nightly ROM’ların içerisine dahil etti ve bu sayede daha fazla özelleştirilme olanağı Android dünyasında daha fazla cihaza sunulmuş oldu. Yeni tema motorundan yararlanmak için Android cihazınıza topluluğun yayınladığı son sürüm Nightly ROM yüklü olmalıdır. CyanogenMod’un indirme sayfasına buradan erişebilirsiniz.

5

kaynak: androidbeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir