CyanogenMOD Akıllı Telefon Pazarına Giriyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android ekosisteminin can kurtarıcısı Cyanogen takımı güncelleme almayacak telefonlara bile güncelleme desteğini sunarak tüm Android camiasına hizmet vermekteydi. Bu hizmetin para karşılığını ise Oppo N1 telefonuna yazılım yaparak almışlardı. Yaptıkları bu yazılımın başarılı mı yoksa başarısız mı olduğunu burada tartışmak oldukça saçma olacaktır ama Oppo gibi Çin’in en önemli firmalarından birine bir Android yazılımı geliştirmek daha büyük işlerin bir başlangıcı olarak anlaşılmıştı.

Sonuçta beklenen oldu ve CyanogenMod takımı kendi telefonlarını ürettiler. Oppo’dan ayrılan bir grup kişinin kurduğu OnePlus şirketi ile ortak bir telefon hazırlığı yapan ve CyanogenMod takımı telefonun ismini de OnePlus ne koyduklarını belirttiler. 24 nisanda tanıtılacak telefonun tahmin edilen özellikleri ise 5,5 inç boyutunda FullHD ekran, Snapdragon 801 MSM8974AB işlemci (HTC One 2 ve Sony Xperia Z2’de kullanılan işlemci), 2GB Ram.

CyanogenMOD takımı telefon için bir oyun yaratmış. 10 farklı şehirde ve 10 farklı yerde bir kutu bulmakla görevlendirilecek kişilerin OnePlus One’a sahip olma yarışına sahne olacağız. Oyun ile ilgili detaylara ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

casechase_banner_monday

Telefon ile ilgili şu anda elimizdeki bilgiler bunlar ama bu telefonun takdir edersiniz ki donanımdan çok yazılımsal olarak öne çıkacağı da bir gerçek. 400 dolarlık fiyat etiketiyle tüm Snapdragon 801 çözümlerine çok sağlam bir alternatif olacağını düşündüğüm OnePlus One ismiyle olmasa bile Android yazılımı ile adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Telefonun yazılımının ilk görselleri ise internete düşmüş durumda.

CyanogenMod-11S-OnePlus-One

Kaynak: cynaogenmod

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!