CyanogenMod, Android Cihazlar İçin Yeni Galeri Uygulamasını Duyurdu: GalleryNext!

Andronova

Google, Android 4.4 KitKat ile daha önceki sürümlerde yer verdiği Galeri uygulamasının yanına bir de Fotoğraflar uygulamasını ekledi. İlk bakışta bu duruma pek anlam verilemedi,  ancak Android 4.4.2 güncellemesinin dağıtımı sonrası Google’ın Galeri uygulamasını artık kullanmadığı anlaşılmış ve uygulamanın yerini Fotoğraflar almıştı

Fotoğraflar uygulaması ile Google+’da ve web’de yer alan fotoğrafların yüklemesi,  düzenlemesi ve arkadaşlarımızla paylaşımı sağlandı. Açıkçası Google, yeni galeri uygulamasıyla kullanıcıların daha sosyal olmasını amaçlamıştı. Kullanıcılar bu sayede önceki Galeri uygulamasının sıkıcı görünümünde de kurtulmuş oldu.

Eğer yeni Fotoğraflar uygulaması da içeriklerin görüntülenmesi ya da sosyal platformlarda görüntülemesi noktasında sizi tatmin etmiyorsa, Android dünyasının önde gelen yazılım ekiplerinden CyanogenMod, kısa süre içerisinde ROM’larda yer vereceği yeni bir Galeri uygulamasını Beta aşamasında duyurdu. Geliştirici ekip aslında geçtiğimiz aylarda 20 milyon dolarlık fon alımı esnasında yeni bir Galeri uygulaması geliştirdiğinin ipuçlarını vermişti.

Gallery Next olarak isimlendirilen yeni uygulama AOSP tabanlı CyanogenMod ROM’larda yer alan mevcut Galeri uygulamasının yerini alacak.  Google+, Facebook, Picasa, Flickr ve Dropbox entegrasyonu sağlayan uygulamada ayrıca tüm içeriklerin tek bir noktada görüntülenmesi, video ve Gif oynatma desteği, otomatik gruplama ve  medya sınıflandırması gibi özellikler yer alacak.

Uygulama ilk olarak Beta aşamasında yayınlandı ve yükleme sonrası ufaklı çaplı özellikle de fotoğraflar arası geçişlerde takılma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Galleri Next uygulamasını CyanogenMod yüklü cihazınızda kullanabilmek için öncelikle buradan ekibin Google+ topluluğuna katılmanız gerekiyor. Katılım işlemi sonrası Google Play üzerinden uygulamaya ulaşarak test kullanıcısı olarak uygulamayı indirebilirsiniz.

CyanogenMod, Android Cihazlar İçin Yeni Galeri Uygulaması

kaynak: androidbeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir