CyanogenMod, Birçok Cihaz için Android 4.2.2 Stabil Sürümleri Yayınladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android dünyası için geliştirdiği özel ROM’larla birçok kullanıcıya son sürüm Android deneyimi yaşatan CyanogenMod ekibi, son birkaç aydır CM10.1 RC sürümlerini yayınlamaktaydı. Bir süre önce yayınladıkları RC5 ile stabil sürüme (final aşamasına) bir adım daha yaklaşan popüler geliştirici ekip, resmi blog sayfasından birçok kullanıcının merakla beklediği müjdeyi verdi.

Andronova

Otuzdan fazla cihaz için CM10.1.0 yani Android 4.2.2 stabil sürüm indirilmeye sunuldu. Exynos ve Tegra 2 işlemcilere sahip cihazların ise kararlı sürüm için bir süre daha beklemesi gerekiyor. Hala bazı eksikliklerin giderilmesi gerektiği rapor edilirken, önümüzdeki hafta içerisinde söz konusu işlemcilere sahip telefonlar hakkında bir açıklama yapılacak.

Kasım ayında Android 4.2’nin dağıtımı gerçekleşen kaynak kodları temel alarak 8 aydan uzun bir süredir geliştirme çalışmaları sergileyen ekibin sunduğu kararlı sürümde, bir önceki yazılımda yer alan küçük çaplı tüm hataların giderildiği ve bir dizi ince ayarlamaların yapıldığı bildirilirken, kararlı sürümler için önümüzdeki günlerde yeni özelliklerin ekleneceği de belirtildi. Bunlar arasındade en dikkat çeken yenilik ise Privacy Guard (Gizli Koruma) olacak.

Gizli mod sayesinde kişisel verilerin korunması sağlanıyor. Uygulamanın aktif hale getirilmesi ile belirlenen dosyalar(rehber, takvim, tarayıcı geçmişi, mesajlar, IMEI numarası) koruma altına alınıyor ve kötü amaçlı kullanıcılar bu bölümlere ulaşmak istediğinde boş bir lise ile karşılaşıyor. Bunun yanı sıra dilerseniz bu bölümden GPS’i devre dışı bırakabilir ve bu sayede konum bilgilerinize ulaşılmasının önüne geçebilirsiniz.

Telefon ya da tabletiniz için uyumlu olan yazılım dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

kaynak: AndroidCentral

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın