CyanogenMod, ‘Çift Dokunarak Uyku Moduna Alma’ Özelliğini Nightly Sürümlere Dahil Etti!

media 15824

Eğer bir CyanogenMod kullanıcı iseniz geliştirici ekip 3 Ocak tarihinde bir kez daha güncelleme yayınladığı Nightly versiyonlara güzel bir özellik daha dahil etti. Geliştirici ekibin hazırlamış olduğu ROM‘larda en istikrarsız yazılımlar gecelik sürümler olsa dahi, ekip birçok yeni özelliği bu sürümde test ediyor. Bu sebeple Nightyl kullanıcıları yeni özelliklere ve yazılım iyileştirmelerine her zaman daha önce kavuşur.

teknik destek

CyanogenMod’un ROM’lara dahil ettiği yeni özellik LG‘nin ilk olarak G2‘de yer verdiği ve önümüzdeki dönem birçok telefona taşıyacağı Knock özelliğinden ilham alıyor. Geliştirici ekip ekran uyandırma işlevi olma da, şimdilik durum çubuğuna çift dokunarak uyku moduna alma özelliğini Nightly sürümlere dahil etti. Özelliğin çalışma yöntemi oldukça basit. Durum çubuğunda dilediğiniz yere çift dokunarak cihazı uyku moduna alabiliyorsunuz. Oyun oynarken, internette gezinirken ya da ekranda hangi uygulamayı çalıştırıyor olsanız da çift dokunma özelliği etkin bir şekilde çalışmaktadır. Özelliği çalıştırmak etmek için Ayarlar> Interface> Durum Çubuğu eklentisini aktif etmeniz gerekiyor.

İlerleyen günlerde ekranın her bölümünde çift tıklama ile uyku modunun aktif olması beklenebilir ve ayrıca aynı yöntemle kilit ekranın açılması. Özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

double_sleep

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın