CyanogenMod, CM 10.1.2 Kararlı Sürüm ile Android Güvenlik Açığına Çözüm Getiriyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

CyanogenMod, CM 10.1.2 kararlı sürümünün dağıtımına gün içerisinde başladı. Yeni yazılımlar kapsamında kimi gelişmeler sağlanırken, karşımıza çıkan en önemli yenilik ise geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Android platformundaki cihazların büyük bölümünü tehdit eden “Key Smart” adlı güvenlik açığına karşı alınan tedbir oldu.

Bluebox güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedilen yazılım, normal uygulamalar kötü amaçlı yazılım haline dönüştürerek kişisel bilgilere ulaşıyordu. Söz konusu gelişmeden haberdar olan Google, Android ortaklarına bir güvenlik yaması dağıtırken, CyanogenMod ekibi ise kararlı sürümde sağladığı kodlamalarla Android tarafındaki bu açığın önüne geçiyor.

Android tarafındaki en başarılı geliştirici ekiplerin başında gelen CyanogenMod’un yayınladığı son kararlı sürümler, Android 4.2.2 işletim sistemi üzerine inşa edilen en istikrarlı yazılımların başında geliyor. İlk aşamada 50 farklı cihaz için yayınlanan yazılımların tümüne erişebilirsiniz.

Eğer telefonunuzda daha önce CyanogenMod ekibi tarafından hazırlanan bir yazılım kullanıyorsanız, güvenlik sorununun halledildiği CM 10.1.2 sürümünü mutlaka yüklemenizi öneririz. Ayarlar > Güncelleme sekmesinden gerekli olan dosyaları indirebilirsiniz. Eğer ilk defa yükleme yapacaksanız yükleme talimatı noktasında sitemizden faydalanabilirsiniz

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!