CyanogenMod CM11 M5 (Android 4.4.2) Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android dünyasının önde gelen yazılım topluluğu Cyanogen mart  başında Android 4.4.2 temeline dayandırılan CyanogenMod 11 M4 sürümünü yayınlamıştı. Söz konusu sürümün kararlı yazılımlar öncesi son adım olmasını bekliyorduk, ancak yazılım ekibi yayınlanan yazılımlar içerisinde kullanıcılar tarafından rapor edilen hataları çözüme kavuşturarak CM11 M5’i yayınlandı.

teknik destek

Arayüz gelişmeler, rapor edilen hatalar için yamalar, Ayarlar’a ekran renk desteği, bazı cihazlar için QuickBoot desteği, güvenlik gelişmeleri, çeviricide geliştirilmiş arama, durum çubuğuna ethernet simgesi desteği ve irili ufaklı birçok gelişmenin sağlandığı CM11 M5 yazılımlarını topluluğun resmi sayfasına giderek indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu bölümde yazılımın hangi cihazlar için yayınlandığına da göz atabilirsiniz.

Nexus 5, Galaxy S, Nexus 7, Oppo Find 5, HTC One X/X+/XL, Optimus G, Optimus G Pro, Xperia ZR, LG G2, Nexus S, One S, Galaxy S4 mini, Oppo N1, Nexus 4 ve Nexus 10 bu cihazların başında gelirken; Galaxy S4, Xperia Z1 ve HTC One gibi popüler cihazlar içinse henüz CM11 M5 yayınlanmış değil.

Halihazırda Android cihazınızda CyanogenMod yazılımı kullanıyorsanız, en son sürüm size OTA yoluyla da ulaşacaktır. Bunun için Ayarlar’da yer alan güncelleme bölümünü göz atabilirsiniz.

kaynak: androidcentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!