CyanogenMod Ekibi, Hazırladıkları Yazılımlara ‘Ekran Kayıt’ Özelliğini Eklemeye Hazırlanıyor

Andronova

CyanogenMod ekibi, her zaman yeni geliştirmeler ve özelliklerle stok Android deneyimini daha ileri seviyeye taşımaya odaklanmıştır. Ekibin hazırladığı ROM’larda yer vereceği son yenilik ise  “ekran kayıt” özelliği olacak. Ekibin önde gelen geliştiricilerinden Koushik Dutta, Google+ hesabı üzerinden özelliğin nasıl çalıştığına dair bir demo video yayınladı.

Stok Android deneyiminde ses kısma + güç tuşlarına aynı anda basılması ile ekran görüntüsü elde edilebiliyor. Ekranda olup bitenleri kaydetmek içinse kullanıcıların genellikle root erişimine ihtiyacı vardır ve kayıt işlemi hala üçüncü parti uygulamalardan yararlanmak gerekiyor.

CyanogenMod geliştiricilerinin yakın zamanda ROM’larda yer verecekleri “ekran kayıt” özelliğinin detaylarına alt bölümde yer alan videodan göz atabilirsiniz. Ses yükseltme + güç tuşlarına aynı anda basılması ile ekranda olup bitenler kaydedilebiliyor. Üstelik uygulama sadece görüntüleri değil, sesleri de kaydedebiliyor.

Kayıt özelliği durdurma ve dokunuşları gösterme gibi özellikler de uygulama içerisinde mevcut. Kayıt durumu detayları ise bildirim ekranında kullanıcılara gösteriliyor

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir