CyanogenMod Ekibinden Galaxy S4 Açıklaması!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android işletim sisteminde her versiyon için yayınlanan kaynak kodları ile telefon üreticisinin sunmuş olduğu kodları harmanlayarak; Android’in saf arabirimi üzerine özel romlar hazırlayan geliştirici takımı CyanogenMod, Galaxy S4 hakkında açıklamalarda bulundu. Ekip, XDA forumunda bir üyenin “Galaxy S4 için CyanogenMod’un geliştirme çalışmaları sunmayacağı” şeklinde bir açıklaması üzerine değerlendirmede bulundu.

Andronova

Geliştirici takımın yaptığı açıklamada, altı çizilmesi gereken en önemli nokta, kaynak kodlar yayınlanmadan önce bu tür açıklamaların hiçbir zaman yapılmadığıdır. Yetkililer Nexus 4 için bile, geliştirme çalışmaları tamamlandıktan sonra gerekli duyurunun yapıldığını belirtiyor. Bu sebeple Galaxy S4 için yapılan değerlendirmeler tamamen bizim dışımızda yapılan açıklamalardır.

Android dünyasının en önemli geliştirici takımlarından olan CM ekibinin, Galaxy S4 gibi satış rekorları kırması beklenen bir telefona destek sunmamaları açıkçası pek ihtimal dahilinde olan bir gelişme değil. Ekip birçok telefon için geliştirme çalışmaları sergilerken, telefonların gerçekleştirdiği satış rakamlarını da dikkate alınıyor. CM ekibi yaptıkları bir diğer değerlendirmede Sony ile kaynak kodları noktasında herhangi bir sorun yaşamadıkları, tek sorun olarak zayıf satışlara vurgu yapıldı.

Geliştirici takımı son olarak Android 4.2.2 tabanlı CM 10.1’i M2 sürümüne güncellemişti.

kaynak: sammobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın