CyanogenMod, Galaxy S4 için Android 4.2.2 Tabanlı İlk Yazılımı Duyurdu

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Android işletim sistemli telefonunuzda saf Android deneyimi yaşamak istiyorsanız bu noktada başvuracağınız yazılımların başında CyanogenMod ROM’ları gelmekte. Geliştirici ekip mobil dünyasındaki birçok telefona son sürüm Android deneyimi yaşatırken, aynı zamanda daha hızlı bir arabirim, en az hata, daha uzun bir pil ömrü ve tabi ki daha hızlı bir CPU ve GPU performansı sağladığı gerekçesiyle birçok kullanıcının ilgisini çekmektedir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son olarak Xperia Z ve Oppo Find 5 için CM10.1 Android 4.2.2 yazılımları yayınlayan ekip Galaxy S4 için de telefonun satışa sunulmasından sadece bir gün sonra stabile yakın sürümü oluşturmayı başardı. Söz konusu destek şu an için sadece T-Mobile versiyonu için geçerli, ancak kısa süre içerisinde uluslararası versiyon için de yazılımın yayınlanması bekleniyor.

media 2992

Geliştirici ekibin başında yer alan Steve Kondik, Google+ hesabı üzerinden Galaxy S4 için yazılımın hazırlandığına dair bilgiyi paylaşırken, yükleme sonrası telefondaki “neredeyse her şeyin çalıştığına” dair bir not düşmeyi de unutmamış. Ekip, Verizon operatörü tarafından satışa sunulan model için de hazırlıklara başlamış ancak telefonda bootloader kilidi ile karşılaşmıştı. Söz konusu engel Galaxy S4’ün diğer hiçbir versiyonunda yer almamakta.

CyanogenMod ekibinin halihazırda üzerinde çalıştığı Android 4.2.2 tabanlı ROM’lar henüz tam anlamıyla stabil bir yapıda değil. Bu anlamda her ay güncellemeler yayınlanırken, söz konusu yazılımlarda stabil sürümün yıl sonuna doğru sunulması bekleniyor. CM10 yani Android 4.1 tabanlı ROM’larda ise stabil sürümler geçtiğimiz yılın son çeyreğinde duyurulmuştu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: phandroid

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak