CyanogenMod Installer Mac Bilgisayarlar İçin Güncellendi

blank

CyanogenMod geliştiricileri Android telefon kullanıcıları için tek kelimeyle cankurtaran olmuştur. Yaptıkları Rom’lar ile telefonları güncel tutmanın ötesinde insanların telefonlarına belki de son bir şans vermesine sebep oluyorlar. Bir arakdaşımın kullanmış olduğu Galaxy S2’ye Cyanogen Rom’u kurduğumuzda telefonun eski hantallığından eser kalmadığını gören arkadaşım bir süre daha telefonunu değiştirmeme kararı aldı.

teknik destek

Samsung’un unuttuğu ilk nesil Galaxy S için bile halen güncel Android sürümleri sağlayan bu geliştirici takımı tüm android camiasında en çok saygı duyulan ve Rom’ları en çok kullanılan geliştiriciler olmuşlardır. 10 milyondan fazla kullanıcının kendi yazılımlarını kullandığını açıklayan bu geliştiricilerin yakın bir tarihte büyük üreticiler; özellikle Çin’li üreticilerden birinin himayesine geçmesine ise kesin gözüyle bakılıyor.

cyanogen_mod_android_wallpaper_by_exclusivied-d3gx081

Apple bilgisayarları kullanan kişilerin büyük bir kısmı telefon olarak iPhone tercihinde bulunsalar da bir kesim Mac kullanıcıları halen Android cihazlar kullanmakta. CaynogenMod takımı da bu kişiler için CyanogenMod Installer adlı uygulamayı geliştirerek bu Android telefon kullanan kişilerin Mac bilgisayarlarından Rom kurulumunu tek bir tuşla yapabilmelerini sağlıyor. Cyanogen takımı bu program ile telefonuna Rom yüklemek isteyenler için öncelikle telefondan USB hata ayıklama modunun açık olması gerektiğini ve telefonun USB kablo ile bilgisayara bağlandıktan sonra Installer programının açılarak yüklenme işlemine geçileceğinin altını çiziyor. Bu konuda bilgisi olmayan kişiler için bile yüklemenin “çocuk oyuncağı” olduğunu da belirtiyorlar.

Rom işi ile ilgilenenler çok iyi bilir ki Rom yükleme işi oldukça karmaşık ve her türlü sonuca açık bir işlemdir. Nedensiz yere telefon açılmamaları ve imei uçmaları bu işin cefasıdır. Kimselerde olmayan Rom’ları kullanmak ise bu işin sefasıdır.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!