CyanogenMod Installer (ROM Yükleyici), Google Play Store’da Yerini Aldı!

Milyonlarca Android kullanıcısı üreticinin vermiş olduğu yazılımla yetinmez ve daha fazla özelleştirme adına Custom (özel) ROM’lara başvurur. Sadece farklılık isteyenler değil, resmi güncelleme desteği kesilen telefon kullanıcıları da yine daha güncel Android sürümleri için cihazlarına özel ROM’lar yüklerler.

teknik destek

Bir şirket halini alan CyanogenMod ise özel ROM geliştirme noktasında en kapsalı geliştirici takımına sahip ve birçok cihaz için yazılımlar geliştiriyorlar. Geliştirici ekip kısa süre önce resmi Google+ hesaplarından Android 4.4 hazırlıklarının başladığını belirtmiş ve beta seviyesinde bazı ROM’lar yayınlamışlardı.

Her geçen gün yazılımlarında daha fazla uygulama ve özelleştirme olanağı sunan CyanogenMod, uzun süredir üzerinde uğraş verdiği CyanogenMod Installer uygulamasını Google Play’de yayınladı. Söz konusu uygulama ROM yüklemeye yeni başlayanlar için bir kılavuz görevi yürütürken; özel ROM yükleme için gerekli Root ve Custom Recovery yetkilerini ve ayrıca ROM yüklenme işlemini tek bir tıklama ile gerçekleştiriyor.

CyanogenMod Installer, masaüstü istemci uygulaması ile çalışıyor. Masaüstü istemci uygulamasını indirebilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamalar açılıyor ve cihaz bilgisayara bağlanıyor. Gerekli işlemler zaten otomatik olarak başlıyor.

CyanogenMod Installer uygulaması için Google Play Store’u ziyaret etmelisiniz. Uygulama şu an için yaklaşık 40 cihaz tarafından desteklenmektedir. Listenin tamamına wiki.cyanogenmod.org/w/CyanogenMod_Installer göz atabilirsiniz.

CyanogenMod-Installer

kaynak: androidandme

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir