CyanogenMod Installer (ROM Yükleyici), Google Play Store’dan Kaldırıldı!

blank

CyaogenMod ROM‘lar Android platformunda tüketicilere alternatif bir kullanım deneyimi sunuyor. Stok Android üzerine inşa edilen yazılımlar özelleştirilebilir yapısı ile dikkat çekiyor. Son dönemde gerçekleştirdiği yapılanma ile şirket hüviyetine bürünen kuruluş, Oppo ile ortaklığa gitmiş ve Oppo N1 modelinde resmi olarak yer almıştı.

teknik destek

Halihazırda  8 milyon kullanıcıya ulaştığı rapor edilen CyanogenMod bir süre önce kendi yazılımlarını basit bir yöntemle yükleyen CyanogenMod Installer uygulamasını Google Play Store’da yayınlamıştı. Uygulama ROM yüklemeye yeni başlayanlar için bir kılavuz görevi yürütürken, Custom ROM yükleme işlemi için gerekli olan Root ve Custom Recovery yetkilerini de tek bir tıklama ile gerçekleştiriyordu.

Geliştirici ekip resmi site üzerinden yaptığı açıklama ile CyanogenMod Installer uygulamasını Google Play Store’dan kaldırdıklarını belirtti. Yapılan açıklamaya göre uygulamanın kaldırılmasını Google istedi. Yükleme işlemi neticesinde Android cihazları garanti kapsamı dışında bırakan uygulamanın Google Play ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle mağazadan kaldırıldı. Bir hatırlatma yapacak olursak, CyanogenMod Installer uygulaması resmi site üzerinden indirilebiliyor.

Yüz bin indirme sayısına eriştiği bildirilen uygulama her ne kadar Google Play’den kaldırılmış olsa da, geliştirici ekip ROM yükleme uygulamasını Amazon ve Samsung uygulama mağazalarına da taşımayı düşünüyor.

kaynak: Androidandme

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!