CyanogenMod Kurucularından Steve Kondik, Samsung’taki Görevinden İstifa Ederken; Galaxy S4’e Övgüler Yağdırdı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Android cephesinde alternatif olarak sunulan yazılımların başında gelen CyanogenMod’un tepe ismi Steve Kondik Samsung’da sürdürdüğü görevinden ayrıldı. 18 aydır sürdürdüğü görevinde ayrılışını Google+ hesabında yaptığı açıklama ile duyurdu. Ayrılışına sebep olarak farklı ve yenilikçi bir şeyler yapmak istediğini ifade eden Kondik, çalıştığı süre boyunca herhangi bir sorun ile karşılaşmadığını, Samsung cephesinde geçirdiği günlerden dolayı oldukça mutlu olduğunu belirtti.

Yaptığı değerlendirmede bazı tespitlere de değinen Kondik, ilk olarak Galaxy S4 hakkında düşüncelerini sarf etti. “Galaxy S4 her ne kadar tasarım noktasında faklılıklar içermese de sahip olduğu CPU gücünü büyük gelişim olarak görüyorum. Ayrıca GPS alt sistemi her koşulda anında sonuç verirken; daha önceki Samsung cihazlardan daha önde gelişmeler sunuyor ve üstelik telefon daha sağlan dokunuş hissi veriyor. Ön ve arka kameraların yetenekleri ise mükemmel işler gerçekleştiriyor  ” ifadelerine yer verdi.

Kondik, giderayak uzmanlık alanı olan yazılım noktasında da tespitlerde bulundu. Touchwiz arabirimi için telefondaki donanıma yakışmadığını belirten Kondik, “Touchwiz arabirimi son gelişmelerle daha tutarlı bir hale gelmiştir. Arabirimde düz bir havanın hakim olduğu ve bu sebeple bana Android 2.2 Froyo günlerini anımsatıyor” değerlendirmesinde bulundu. Kondik son olarak Galaxy S4 ile HTC One’ı detaylı olarak karşılaştıracağını belirtti.

kaynak: Android Authority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir