CyanogenMod ROM’larından Çıkarılan Focal Kamera Uygulaması Play Store’daki Yerini Aldı

Temmuz sonu itibariyle CyanogenMod yazılımlarında resmen yer almaya başlayan Focal adlı kamera uygulaması, stok Android kamera uygulamasına nazaran daha gelişmiş detaylar ve daha fazla özelleştirme olanağı sunuyordu. İlk olara beta aşamasında ROM’larda yer alan uygulama ne yazık ki kararlı yapıya kavuşmadan CyanogenMod projesinden çıkarıldı. Cyanogen ve Focal kamera uygulamasının geliştiricisi Guillaume Leniak arasında yaşanan anlaşmazlıklar sebebiyle bundan sonraki süreçte CyanogenMod yazılımlarda uygulamaya yer verilmeyecek.

teknik destek

Geliştirici, Google+ hesabından yaptığı açıklamada Focal’ın bundan sonraki süreçte Google Play Store’da yer alacağını bildirdi. Uygulama bu sayede daha geniş kitleler tarafından tecrübe edilebilecek.

Uygulama hakkında kısaca bilgi verecek olursak; kamera uygulaması başlatıldığında, deklanşör butonu dışa doğru sürüklendiğinde beş ana mod karşımıza çıkıyor. Normal çekimler için Foto, panorama çekim, video çekim modu, ön kamera ve Android 4.2 ile hayatımıza giren PhotoSphere ile aynı özellikte 360 derece çekimler sunan PicSphere modu.

Kamera arayüzünde (telefon yatay konumda) aşağıdan yukarı doğru kaydırma hareketinde ise burada çekim esnasında birçok özelleştirmeye olanak sağlayan alt menüleri görüyoruz. Bunlar; Flaş modu, Beyaz dengesi, Sahne modu, HDR, Renk efektleri (filtreler), Pozlama değeri, Renk düzenlemeleri, ISO hassasiyeti, Seri çekim modu, Zaman modu ve Ayarlar.

Henüz beta aşamasında olan kamera uygulamasın ufak hatalarla karşılaşmanız olası görünüyor. Uygulamaya Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

nexusae0_Screenshot_2013-07-25-14-02-22

ilgili>> AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir