CyanogenMod Screencast (Ekran Kayıt) Uygulaması Google Play’de Yerini Aldı!

blank

Android 4.4‘te yer alan, doğrudan kullanıcıları olmasa da geliştiricileri yakından ilgilendiren önemli bir yeniliğin vurgusu yapılmıştı. Ekran görüntüsünü video olarak kaydetme halihazırda Google Play‘de yer alan üçüncü parti uygulamalarla gerçekleşmekte ancak bunun için cihazınızın orijinal yazılımına root yetkisi sağlamanız gerekiyor. Üstelik bahsi geçen bu uygulamaların ücretli olduğunu hatırlatmakta yarar var.

teknik destek

Android 4.4’ün yayınlanması sonrası kimi geliştiriciler çeşitli talimatlarla Nexus cihazlarda ekran görüntüsünü kaydetme özelliğini aktif hale getirmeyi başarmıştı. CyanogenMod geliştirici ekip ise konuya ilişkin hazırlıklar içerisinde olduğunu ve çok yakında bu özelliğin yazılımlarında yer alacağı bilgisini kamuoyu ile paylaşmıştı.

Popüler geliştirici ekip sürdürülen çalışmalarda belirli bir seviyenin aşıldığını belirterek ekran kaydetme uygulamasını Beta aşamasında Google Play’de yayınladı. Uygulamayı tecrübe etmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Cihazınızda CM11 Nightly ya da daha üzeri bir sürümün olması gerekmektedir. İkinci aşama ise CyanogenMod topluluğuna katılmanız gerekiyor. Son olarak ise Beta programına katılmak için ziyaret etmeniz gerekiyor. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra CyanogenMod Screencast uygulamasını BURADAN indirebilirsiniz.

Uygulama yükleme işlemi bittikten sonra ise çalıştırma işlemi oldukça basit, tıkladığınız an uygulama çalışamaya başlıyor. Ayrıca Güç + Ses Yükseltme butonlarına aynı anda basarak ekran görüntüsünü kaydetme özelliğini farklı bir yöntemle de aktif hale getirebilirsiniz. Geliştirici ekibin konuya ilişkin yayınladığı videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!