CyanogenMod Trebuchet Launcher, Google Now Bütünleşmesi Aldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google, Android 4.4’le birlikte yeni bir başlatıcıya geçiş yaptı. Daha sadece ve büyüyen ikonların yanında, widget panelinin ana ekranda arka planda saklanması ve Google Arama entgrasyonu yeni başlatıcıda dikkat çeken yenilikler oldu. İlk aşamada sadece Nexus 5’te yer alan Google Launcher, ilerleyen süreçte Google Play’de yer alarak Android tarafından tüm cihazlarda kullanılmasının önü açıldı.

Google’ın başlatıcıda yer verdiği özelliklerden biri ana ekranda sağa doğru yapılan kaydırma hareketiyle Google Now hizmetinin aktif duruma geçmesiydi. Google Launcher tarzında Google Play’da birçok başlatıcı uygulamasına rastlamak mümkün ancak bunların hiçbirinde Google Now bütünleşmesi sağlanmamıştı. Ancak popüler yazılım geliştirme ekibi CyanogenMod, kendi ROM’larında yer verdiği Trebuchet Launcher ile Google Now bütünleşmesini sağlamayı başardı.

Alt bölümde yer alan videoda da görüldüğü üzere Google Now Asistan hizmeti Trebuchet Launcher’da sol tarafta. En son sürüm Nightly ROMlarda Android cihazınızda yüklüyse bu özellikten siz de yararlanabilirsiniz. Uygulamada şu an için bazı sıkıntılar olduğu göze çarpıyor, ancak ekip özelliği istikrarlı bir yapıya koymak için büyük uğraş veriyor.

uuSimvcMZuM” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: androidpolice

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir