D Smart D Link modemde port açma

Andronova

Telekomünikasyon ve internet servis sağlayıcı şirketlerinden biri olan D Smart'a ait D Link DSL 2640 modem port açma işlemlerinin nasıl yapılacağını bu haberimizde yayınlayacağız.

İnternet dünyanın belkide en çok kullanılan teknolojisidir. İnternet teknolojisini evlerimizde ve işyerlerimizde bulunan modemler aracılığı ile kullanmaktayız. Ülkemizde bir çok modem üretimi yapan firma bulunmaktadır. Bu firmalardan biride D Smart’tır. Bu haberimizde D smart şirketine ait D Link DSL 2640 modeminde port açma işlemlerinin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağız. Aşağıdaki başlığımız altında D Link DSL 2640 modemine ait porta açma işlemlerini yazılı ve görsel olarak bulabilirsiniz.

D Smart D Link modemde port açma

  • Modemlerde port açma veya port ile ilgili diğer işleri yapabilmek için modeminizin arayüzüne girmeniz gerekemketdir. Modem ayarları dediğimiz bölüme girebilmek için kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. 
  • Modem arayüzüne girebilmek için ilk olarak bilgisayarınızda bulunan herhangi bir web tarayıcısını açınız. Ardından tarayıcınızın adres çubuğu bölümüne 192.168.1.1 yazarak kılavyenizde bulunan enter tuşuna basınız. Bu işlem aşağıdaki resimde sizlere gösterilmiştir.
  •  Bu adrese giriş yaptıktan sonra karşınıza kullanıcı adı ve parolanızı girebileceğiniz ekran gelecektir. Bu bölüme eğer değiştirdiyseniz değiştirmiş olduğunuz bilgileri yok değiştirmediyseniz varsayılan bilgileri giriniz. D Smart D Link modelinde varsayılan kullanıcı adı admin yine varsayılan parola admin olarak belirlenmiştir. Bu bilgileri girdikten sonra giriş tuşuna basınız. 

D Smart D Link modemde port açma

  • Bu işlemden sonra modeminizin arayüzüne ulaşmış olacaksınız. Modeminizin arayüzünde sol tarafta bulunan seçeneklerden Güvenlik Duvarı yazısına tıklayınız. Bu bölüm açılır menüden oluşmaktadır. Açılan bölümden Sanal Sunucular kısmına giriş yapınız. aşağıdaki resimde gideceğiniz seçenek gösterilmiştir.

D Smart D Link modem port açma

  • Karşınıza gelen bu ekranda yer alan isim bölümüne açmak istediğiniz portun adını yazınız. Bu işlemden sonra portunuza ait protokolünü seçiniz. Port ekranlarının herbirine port numaranızı veriniz. 
  • Son olarak ise Özel iP bölümüne hangi site veya cihaz için bu işlemi yapıyorsanız yerel iP adresini yazınız. bu işlemden sonra ekranın sağ alt kısmında bulunan Değiştir yazısına basınız.  


Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2017, 00:27

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir