Dell Dünya’nın En İnce Tableti Venue 8 7000’i Tanıttı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Dünya’nın en büyük bilgisayar üreticilerinden olan Dell, Intel Geliştiriciler Konferansı(IDF)’nda önemli duyurular yaptı. Tablet pazarına mesafeli duran firma, 6mm inceliği ile Dünya’nın en ince tableti olan Venue 8 7000’i tanıttı.

teknik destek

Android işletim sistemi kullanılan tablette, 8.4-inç boyutunda 2K çözünürlüğe sahip bir ekrana yer verilmiş. OLED tabanlı panel kullanılan Venue 8 7000’in, sağ,sol ve üst çerçeveleri oldukça ince tutulmuş. Moorfield serisi 4 çekirdekli Intel Atom işlemciden gücünü alan tabletin, ram miktarı ve depolama kapasitesi henüz netlik kazanmış değil. MicroSD kart desteği bulunan cihaz, ön tarafa bakan stereo hoparlörlere sahip.

idf-2014-dell-venue-8-7000-modele-surprenant

Yine ön kısmında 2 MP çözünürlüğünde bir kameraya yer verilen tabletin, arka tarafında ise 3 tane özel kamera modülü kullanılmış. Intelı’in RealSense adını verdiği teknoloji HTC One M8’de kullanılan Dua Camera teknolojisine oldukça benziyor.

M8’den farklı olarak derinliğin yanında mesafeleri de ölçebilen kamera, 8 MP çözünürlüğünde görüntüler üretebiliyor. Çekilen fotoğraflardaki nesneler arası mesafeyi nesneye dokunarak anında gösterebilen Venue 8 7000, 3D efektler konusunda da oldukça başarılı. Satış tarihi henüz açıklanmayan tabletin fiyatı da netlik kazanmış değil.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!