Desire 816 Rekora Gidiyor, 1 Milyon Ön Sipariş!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Desire 816 Rekora Gidiyor, 1 Milyon Ön Sipariş!

Andronova

One Max ile büyük ekranlı telefonlar kategorisine merhaba diyen HTC, söz konusu cihazı dünyanın birçok ülkesinde satışa sunmuş durumda. Ne var ki telefonun hem pahalı olması hem de donanım anlamında (Snapdragon 600) üst sınıf rakiplerin gerisinde olması telefona olan ilgiyi bir hayli düşürdü. Tayvanlı üreticinin geçtiğimiz haftalarda duyurusunu gerçekleştirdiği ve tasarımıyla dikkat çeken Desire 816 ise HTC’nin büyük ekranlı telefonlar kategorisindeki ikinci denemesi oldu.

Bu yıl giriş ve orta seviye akıllı telefonlara daha fazla odaklanacağını açıklayan HTC, Çin’den gelen haberlere göre Desire 816 ile büyük bir başarının kapısını aralamak üzere. Geçtiğimiz günlerde sizlere duyurduğumuz haberde Desire 816’nın Çin’de satış işlemci öncesi 450 bin ön sipariş elde ettiğini aktarmıştık. HTC, resmi Weibo hesabından yaptığı açıklamayla Desire 816’nın 1 milyon ön sipariş rakamına ulaştığını açıkladı. Haberimize kaynak olan Gforgames sitesinin haberi oluşturma esnasında ise ön siparişin ise 1.136.325 kişiye ulaştığı açıklandı.

Sahip olduğu donanım özellikleriyle orta sınıfta konumlandırılan Desire 816’nın dünya genelinde benzer bir başarı gösterip, HTC’nin en çok satan telefonu olma konusunda ciddi manada aday olduğunu söyleyebiliriz. Telefon geçtiğimiz günlerde İngiltere’de de 326 sterlinden ön siparişe açılmıştı. Ülkemiz para birimine çevirdiğimizde 1.170 liralık bir fiyatın karşımıza çıktığını görüyoruz. Telefonun Avrupa fiyatı Türkiye’ye giriş fiyatı hakkında ipucu da verirken, Desire 816’nın ülkemize 1.200-1.300 lira seviyesinde olacağı öngörülebilir.

Son olarak Desire 816’nın sahip olduğu özellikleri özetleyecek olursak; 5.5-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüklü ekran, 1.6GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemci, Adreno 305 grafik yongası, 1.5GB RAM, 8GB depolama, microSD kart desteği, BoomSound stereo hoparlör, Android 4.4 KitKat işletim sistemi, Sense 5.5 kullanıcı arayüzü, 13MP çözünürlüklü arka kamera, 5MP ön kamera ve 2.600mAh kapasiteli pil.

Desire 816 Rekora Gidiyor

htc-desire-816-pre-orders

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.