Devlet Desteğiyle Yerli Cep Telefonu Geliyor!

Yerli projelerin bir bir hayata geçirildiği son dönemde, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı yeni hükumet programında şimdi de yerli cep telefonu ortaya çıktı. Günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelen ve hemen hemen herkeste en az bir ade

Devlet Desteğiyle Yerli Cep Telefonu Geliyor!
müşteri hizmetleri
Yerli projelerin bir bir hayata geçirildiği son dönemde, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı yeni hükumet programında şimdi de yerli cep telefonu ortaya çıktı. Günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelen ve hemen hemen herkeste en az bir adet bulunan cep telefonları, Dünya ile iletişim kurmamızın yanı sıra, hayatımızı da kolaylaştırıyorlar. Hal böyle olunca oldukça talep gören akıllı telefonlar, ülkeler için de "eğer kendileri üretmiyorlarsa" cari açık gibi ciddi mali zorluklar ortaya çıkarıyor ve ülkeler de buna karşı ek vergilendirme gibi önlemler almak zorunda kalabiliyorlar. Kısa süre önce sizlerle "Cep Telefonları İçin Şok Vergi Zammı Geliyor, Sebebi İse Çok Daha İlginç" başlıklı haberimizi paylaşmış ve bu haberimizin ardından da "Müjde! Cep Telefonu Fiyatlarına Ek Vergi Zammı Gelmeyebilir" haberimizle müjdeyi vermiştik. cep-telefonu-akilli-telefon Vestel, Casper gibi yerli üreticilerin desteklenmesi gerektiğini savunuyoruz, ancak bunun kullanıcıların mağdur edilmeden yapılması taraftarıyız.

Yerli Cep Telefonu Geliyor

Devlet, bu konuda çalışmalar yapıyor ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı yeni hükumet programında, yerli cep telefonu projesi de yer aldı. Henüz detayları belli olmasa da, kim olduğunu tahmin edebileceğiniz bir yer üreticinin desteklenmesi yönteminin kullanacağı söylenirken, yerli akıllı telefonun "yerlilik" oranın ise ne kadar olacağı merak konusu. Eğer doğru donanım, kaliteli tasarım ve güncel yazılım desteğini uygun fiyatla kullanıcılara sunabilirlerse, yerli cep telefonu modelinin Türkiye ve bir çok ülkede başarıyı yakalayabilmesi mümkün.
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf Ç.
yusuf Ç. - 4 yıl Önce

Yerli projelerin bir bir hayata geçirildiği son dönemde ?

şu hiç görmediğimiz yerli uçak ? askerimizin kullandığı rus yapımı colt ? yerli diye tanıtılan yersiz tank ? türk arabası denen italyan yapımı eagea ? türk malı olupta sadece arka kapağını ürettiğimiz vestel ? hangisi türk
habere karşı değilim de bu cümle yanlış

jackspar
jackspar - 4 yıl Önce

sırf yerli VESTEL şerefsizi yüzünden akıllı telefonlara zam getiren sevgili devletimiz! ALMAYACAĞIM SENİN O TELEFONUNDAN ! ALMAYACAĞIM LANET OLASICA ABUK SUBUK VESTEL TELEFONUNU!

TC Çapulcu Refik Evyapan
TC Çapulcu Refik Evyapan - 4 yıl Önce

"Yerli projelerin bir bir hayata geçirildiği son dönemde" :)))))) BANA HAYATA GEÇMİŞ BİR YERLİ PROJE ÖRNEĞİ VERİRMİSİNİZ :))))

Levent
Levent - 4 yıl Önce

Biz kendi içimizdeki türk malından bir halt olmaz ön yargısını çıkarmadığımız sürece nasıl ürün yapıp satacağız

kıvanç
kıvanç - 4 yıl Önce

türkiye kendi ram'ini üretemeyeceğinden bu telefonun %100 yerli olduğunu kimse bana anlatmasın.

Selahattin Ikiz
Selahattin Ikiz - 4 yıl Önce

Güçlü ? donanım uygun fiyat ve satış sonrası yazılım desteği olursa rağbet görür. Bunlar yoksa boşuna üretilmiş olur

Şahin Kılavuz
Şahin Kılavuz - 4 yıl Önce

Herşeyimi yerli olacak yoksa vestel casper gibi sadece isimmi türk olacak işlemciyi ramı kendimiz yapmadıktan sonra yerli dememeliyiz bence

Berkay
Berkay - 4 yıl Önce

Yerliye destek diye diğer telefonlara zam bindirirler bide

Yağız Doyran
Yağız Doyran - 4 yıl Önce

turkey değil türkiye yazsın bari.yerliyse niye ingilizce yazıyor?

TC Ender Vural
TC Ender Vural - 4 yıl Önce

Olay gene iktidar show u. Arabada oldugu gibi. Işlemciyi geç, hadi ram ide gec, hadi ekranı da gec, gerisini yapsınlar ama yoookki…

Mehmet Şensoy
Mehmet Şensoy - 4 yıl Önce

Başbakan iPhone kullanıyor ama

Emre Bolat
Emre Bolat - 4 yıl Önce

Tutmaz bu telefon, bir sürü testlere tabi tutulması lazım

alper
alper - 4 yıl Önce

Kim istemezki yerli telefon uretmek.turk islemcisi turk yazilimi turk uygulamalari.Gurur verici birsey.Fakat iktisatta temel kural az girdiyle cok cikti alabilmektir.Cok gec kaldik.Uretmek almaktan daha zararli bir is.Uretemiyor isen uretilmisi al mantigi. Sahsen yerli telefon uretmektense yabanci telefonlara konulan vergilerin kaldirilmasindan yanayim.

Enes Hanedar
Enes Hanedar - 4 yıl Önce

Vestel gibi mi olacak? %100 yerli diye reklam yaptı. Arka kapağı kaldırınca bataryada "Made in China" yazıyordu. CPU, GPU falan geçtim, senin beynin yetmez onlara da, batarya yahu! Yuh, diyorum, gene giren sana bana olacak.

Ömer
Ömer - 4 yıl Önce

Yerli cep telefonu nedir yahu? Islemcisini ramini yeni bi ekran teknolojisini yapan fabrikalar istiyoruz zaten hic bir telefonu kasasindan baska biiseyini uretmiyor ureticiler. Sadece samsung ve apple islemcisinide uretebiliyor. Biz bunlara satmaliyiz kasa teferruat.


17 saniye içinde reklamı geçebilirsiniz