Mac OSX 10.9 Dns ayarı nasıl değiştirilir?

banner186

Mac OSX 10.9 Dns ayarı nasıl değiştirilir? Mac Dns ayarları nasıl değiştirilir? Mac OSX dns değişikliği nasıl yapılır? Mac OSX ağ ayarları nasıl yapılandırılır?

Mac OSX 10.9 Dns ayarı nasıl değiştirilir?
Savaş Taşcıoğlu 06 Eylül 2016 Salı 21:10

banner192

Mac OSX 10.9 Dns ayarı nasıl değiştirilir? Mac Dns ayarları nasıl değiştirilir? Mac OSX dns değişikliği nasıl yapılır? Mac OSX ağ ayarları nasıl yapılandırılır?

Mac OSX işletim sistemi üzerinden dns ayarlarını değiştirmek isteyen bir çok kullanıcı sorun yaşamaktadır. Mac bilgisayarlar için ağ ayarları ve dns nasıl verilir? ile ilgili tüm sorularınızın cevabı haberimizde. 
 

Mac OSX dns ayarları nasıl değiştirilir?


Mac kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Peki Macintosh kullanıcılarının artmasının sebebi nedir? diye soracak olursanız. Bu soruya verilecek ilk cevap güvenlik ve performans olacaktır. 

Birçok Windows kullanıcısı artık Mac'e geçmeye başladı. Sebebi ise güvenlik, Mac bilgisayarlarda güvenlik üst düzeyde sebebi ise isteyen istediği programı istediği zaman bulup yükleyemiyor. Windows'da olduğu gibi açık kaynaklı değil. Durum bu şekilde olunca da Mac kullanıcı sayısı sürekli artıyor. 

Mac bilgisayarlarda performans açısından da öne çıkmaktadır. Biz esas konumuza gelecek olursak eğer bazen alt yapı ile yapılan bir güncelleme sonucu bazı sitelere erişiniz engellenebilir. Ya da ağ üzerinde yapılan değişikliklerde Mac bilgisayarınıza dns vermeniz gerekebilir. 

Macintosh üzerinden dns ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki adımları takip ediniz. 

1. Öncelikle Sistem tercihleri (System Preferences) sekmesine giriş yapıyoruz. 
mac dns değiştir
2.Açılan yeni ekrandan Ağ ve internet (Network) sekmesine tıklıyoruz. 
Mac oSx ağ ayarları
4. Gelişmiş(Advanced) sekmesine giriş yapıyoruz. 
macintosh dns ayarları
4. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi verilen dnslerin üzerine tıklayarak alt bölümdeki - butonuna tıklarsanız dnsler silinecektir, + butonuna tıklayarak ta dns verebilirsiniz.
Mac OSx 10.9 dns ayarları
Google Dns  : 8.8.8.8 - 8.8.4.4
Yandex Dns : 77.88.8.8 - 77.88.8.1
Open Dns    : 208.67.222.222 -  208.67.220.220

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×