DIGIFON nedir sesli mesajınız var 0888

blank

"elif27 üyesinden 1 adet sesli mesajınız var. Dinlemek için 8882322270 B046" şeklinde mesaj geldi mi? Gelen SMS dikkat dolandırıcı mı dersiniz? Evet arayınca ne olur?

teknik destek

DIGIFON nedir, sesli mesajınız var 8882322270 B046 şeklinde SMS aldınız ise sakın aramayınız. Bu tarz yöntemlerle dolandırıların sayısı gittikçe artıyor. Bu yöntem bir nevi sosyal hack olarakta anılıyor. Sahte mesajlarla olta atarak kurbanlarını bekliyorlar.

0888 Ararsam ne olur? Yüksek telefon faturalarıyla karşılaşabiliyorsunuz. Dakikasına yüksek ücretler ödemek zorunda kalırsınız. Kısa süre önce buna benzer bir dolandırıcılık yapıldı. BTK lisans sahibi şirket bu numaraların kendilerinin kiraladıklarını ama kendileriyşe alakalı olmadıklarını açıklamıştı. Sonra madur olanların maduriyetini kendilerinin gidereceklerini basın açıklamasıyla duyurmuşlardı.

Dolandırıcılık SMS’ ler bugün Digifon yarın başka bir isimle karşınıza çıkabiliyor. Bu tarz dolandırıcılık yöntemlerinden dolayı danışmanlık ve zorunlu hizmet veren çağrı merkezleri zor durumda kalıyor. Malum artık müşteri hizmetlerinden arama gelince açmamaya başladık.

DIGIFON mesajına dikkat

Numaramı nereden aldılar? Toplu olarak cep telefonu numarasını pazarlayan yerler var. Bunlar genelde çağrı merkezinde veya veri merkezlerinde bazı çalışanlardan satın alabiliyor. Yani bilgiler sızdırılabiliyor. Hatta T.C. kimlik numaranızdan tutun aile bilgilerine kadar ulaşıyorlar. 

DIGIFON başlıklı gelen mesaj örneğini sizlerle paylaştık. Elif27 yazan sizde başka olabilir. Bazen tüm mesajlarda aynı ad kullanılıyor. Bazende plaka kodu değişiyor. 

 DIGIFON nedir sesli mesajınız var 0888

Örnek verdiğimiz numara değişebiliyor. BTK veya adli soruşturma başlatılarak, emniyet gerekli adımları attığında mevcut numaranın hizmeti durduruluyor. Yani yarın başka bir numarayla farklı kişiler çıkabilir.


Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 14:36

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!