DigiTimes; HTC One mini, Butterfly S ve HTC T6 (One Mega) Söylentilerini Teyit Etti

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yılın ilk çeyreğini hayal kırıklığı ile geçiren Tayvanlı üretici, tedarik noktasında yaşanan sıkıntıları gidererek büyük umutlar bağladığı HTC One’ı dünyanın bir çok ülkesinde satışa sundu. Mayıs ayı itibariyle 5 milyon satışa ulaşan telefon için yoğun bir talep var ve HTC de söz konusu talebi karşılamak için üretim kapasitesini iki katına çıkardı.

Andronova

HTC One, yılın ikinci yarısında da şirketin en önemli kozu olacak ancak, HTC cephesinde yılın ikinci yarısı daha da hareketli geçecek. HTC One mini (M4), Butterfly S ve HTC T6 söylentilerinin bir hayli arttığı şu dönemde endüstri dünyasının saygın kuruluşlarından DigiTimes, söz konusu telefonları doğruladı bazı tarihler ön gördü.

Temmuz ayında resmi tanıtımları beklenen One mini ve Butterfly S için iddia edilen teknik özellikleri ele alacak olursak; One mini, 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü IPS ekran, 2GB RAM, çift çekirdekli Qualcomm 400 işlemci, ultrapiksel kamera, Android 4.2, Sense 5, stereo hoparlörler, alüminyum kasa, 1.700mAh kapasiteli pil, HTC Blinkfeed ve HTC Zoe gibi detayları bünyesinde barındıracak. Telefon gri, siyah, mavi ve kırmızı olmak üzere 4 farklı renk seçeneği sunacak.

Butterfly S’e değindiğimizde ise HTC One’a benzer detaylar karşımıza çıkıyor. Qualacomm cephesinden Krait 400 mimarisine sahip dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemci, 2GB RAM, ultrapiksel kamera, daha yüksek kapasiteli batarya 32 GB dahili depolama birimi, Android 4.2 Jelly Bean, stereo hoparlörler ve Sense 5, Butterfly S’in öne çıkan teknik özellikleri olacak.

Galaxy Note serisinin hakim olduğu phablet segmentine HTC T6 ile iddialı bir giriş yapmak isteyen Tayvanlı üreticinin, bu noktada tedarik sağlayıcılarla anlaşmalar gerçekleştirdiği ve One modelinde yaşanan alüminyum yekpare kasada tekrar sorun yaşanmaması için bu defa işlerin daha sıkı tutulduğu iddia ediliyor. Telefon için iddia edilen teknik özelliklere göz attığımızda T6’nın en güçlü HTC telefonu olduğunu görüyoruz.

Android 5.0 ile çalışacak ilk telefonlardan biri olması beklenen HTC T6’da 5.9-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS ekran yer bulacak. Qualcomm cephesinden Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 2GB RAM, 3.300mAh kapasiteli batarya, alüminyum kasa ve ultrapiksel kamera telefon için dillendirilen diğer teknik özellikler arasında yer alıyor.

Merakla beklenen telefonlar hakkında detaylar yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

kaynak: androidbeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın