Digitimes: HTC ve LG Yeni Amiral Gemisi Telefonları için Hazırlık Yapıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yılın ilk çeyreğinde Galaxy S4, HTC One, Xperia Z ve Optimus G Pro arasında yaşanan kıyasıya rekabet, yılın 3. çeyreğinde farklı modeller adı altında devam edecek gibi görünüyor. Endüstri dünyasının önde gelen kaynaklarından Digitimes, HTC ve LG’nin yeni amiral gemilerini tanıtmak için hazırlıklar yaptığını okuyucularına duyurdu. Telefonların yılın 3 çeyreğinde kesin olarak resmiyet kazanacakları bildiriliyor.

Andronova

Rapora göre iki şirket, yine aynı dönemde resmi duyurusu beklenen yeni iPhone’a hazırlıklı olmak istiyor.  LG cephesinde beklenen telefon, son dönemde hakkında fazlasıyla iddia gündeme gelen ve resmi kaynaklarca da doğrulanan Optimus G2 olacak. Sıra dışı bir tasarım sergilemesi beklenen modelin aynı zamanda en ince telefon olacağına dair söylentiler ortaklıkta dolaşıyor. 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran, Qualcomm 800 CPU ve Adreno 330 GPU, 2GB RAM ve 13MP çözünürlüklü kamera beklenen teknik özellikler arasında yer alıyor.

HTC cephesinde beklenen amiral gemi modeli ise J Butterfly 2 olacak. Full HD çözünürlüklü ilk telefon olma özelliğini gösteren HTC J Butterfly’nin ikinci nesil versiyonunda Qualcomm 800 birimine yer verilecek. Telefonda yine 5-inç boyutunda Full HD bir ekranın yer alması bekleniyor. Ultrapiksel sensörlü kamera, HTC BlinkFeed, HTC Zoe, arka bölümde Beats Audio destekli 2 adet stereo hoparlör, daha yüksek kapasiteli bir pil ve yazılım geliştirmeleri iddia edilen teknik özellikler arasında yer alıyor.

Söz konusu üç telefonun yanı sıra yine yılın 3. Çeyreğinde resmi tanıtımları beklenen Galaxy Note III ve Sony i1’de (Honami) yaşanacak rekabetin önemli modellerinden olacak.

kaynak: androidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın