NFC Özellikli Dijital Dövme ile Ekran Kilidini Açmak İster Misiniz?

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Akıllı telefonların öncesinde, telefonu kilitlemek için tuş kilidini kullanırdık. Akıllı telefonların gelmesiyle hayatımıza, en başında ekran kilidi, şekil kilidi, yüz kilidi gibi farklı farklı kavramlar girmeye başladı. Şimdilerde Samsung‘un, Galaxy Note 4 için göz retinasını taratarak ekran kilidini açmayı planladığı haberini de yapmıştık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu durum telefonların akıllılığından mı yoksa bizim akıllı olmamızdan mı tartışılır, bazı problemleri de yanında getirdi. Yüz kilidi koyup, başkasının resmini kullanıp telefonu açması veya kendi yüzünü telefon algılamayıp şifre sormasıyla ekran kilidini açma süresinin 20 saniyeleri bulması veya ekranına şekil kilidi koyup unutanlar gibi bir çok örnekler mevcut. Bu arada ekran kilidini unutanlar ancak telefonunu sıfırlamayıp verilerini kaybetmek istemeyenler için, bu gibi durumlarda nasıl telefonun kurtarılabileceğine dair yazımızı sizlerle paylaşmıştık.

Ancak, akıllı telefonlarla gelen bu yeniliklerin faydaları da yok değil. Bir çok kullanıcı telefonunda güvenliğe önem vermenin yanında, telefon ekranına erişimin de hızlı olmasını istiyor. İşte buna çözüm olarak VivaLnk firmasının geliştirdiği NFC özellikli dijital dövmeler, artık telefonunuzu sadece kolunuza yaklaştırarak, tabiri caizse “açıl susam açıl” demenizden daha hızlı bir şekilde açmanıza olanak sağlıyor.

Vücudun istenilen bölgesine yapıştırılabilme imkanı olan bu dijital dövmelerin kalıcı olmadığını ve geçici olarak yapıştırma olduklarını belirtmekte fayda var.  Kutusunda 10 adet çıkan ve sadece 9,99$’dan satılan dijital dövmeler, şimdilik sadece Moto X ile uyumlu olup, VivaLnk firması yakın zamanda dijital dövmelerin tüm NFC olan cihazlara uyumlu olacağını belirtmekte.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak