Dinlemek istemediğiniz sanatçıları Spotify' da engelleme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Dinlemek istemediğiniz sanatçıları Spotify üzerinden engelleyebilirsiniz! Spotify sanatçı engelleme özelliğini devreye aldı. Artık sanatçıların müzikleri engelleme devrede.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Hepimiz müzik dinlerken istemediğimiz Spotify sanatçısına denk gelmemek isteriz. Normal şartlarda bu pek mümkün değildi. Spotify Üzerinden sizlere bazı sanatçılar tavsiye edilir ve bunları dinlemeye zorlanırdınız.

Özellikle de ismi taciz skandallarına karışan sanatçıların dinlenmek istenmemesi l Tarzını veya sesini dinlemek istemediğiniz sanatçıları hızlı geçmek istemeniz l Spotify ile ilgili oluşan olumsuz görüşten platform yöneticilerinin de rahatsız olması

Bu engellemenin en önemli nedenleri olarak görülüyor. Uzun bir süredir bu haberi bekleyenler sıkı durun. Spotify, duymak istemediğiniz sanatçıların sesini kısmak için uygulamalarında bir engelleme özelliğini etkinleştirmeye hazırlanıyor. Spotify, yeni iOS uygulaması üzerinde “bu sanatçı çalmayı” test etmekte.

Peki Spotify bu kararı neden aldı?

Engelleme özelliği, bir sanatçının tamamının çalmasını engellemenizi sağlar. İş böyle olunca sanatçının parçaları hiçbir vakit; kitaplıktan, çalma listesi ile ve grafik listesiyle radyo istasyonlarında çalmayacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Blok özelliği, şarkılardaki tek bir sanatçının şarkıları üzerinden çalışır. Ancak şu anda sanatçının tanımlandığı parçalar için geçerli değildir. Bazı kullanıcılar ilk olarak özelliği gördü ve Spotify’ ın ilk 2017′ de“ciddi değerlendirmeden sonra” engelleme teklifinde bulunmamaya karar verdiğini belirtti. Spotify şimdi bu kararı tersine çevirdi.

Dinlemek istemediğiniz sanatçıları Spotify' da engelleme

Sanatçı engelleme yöntemi nasıl uygulanacak?

Bu aralarda Spotify; yirmi beş yıllık cinsel alanda şiddet suçlamalarının ve R. Kelly’ in suistimal edilen suçlamaları ayrıntılarını gösteren belgeselden sonrasında bir engelleme sunma konusunda baskı hissettildi.

Ağır toplumsal suçlar işleyen sanatçıların hızlı cezalandırılması l Hoşlanmadığınız sanatçılardan neredeyse tamamen kurtulmanız l Bloklama ile birlikte, önerilerde bile canınızı sıkacak sanatçıları görmemeniz

Sunulan en önemli özellikler olarak biliniyor. Pop parçalardan hoşlanmayan çok fazla kişi var. Bunlardan kimilerini özellikle dinlemek istemeyebilir ve bundan kurtulmaya çalışabilirsiniz. Spotify ise bu problemi tamamen ortadan kaldırmak için, böyle bir yöntem geliştirdi. Şu anda deneme aşamasında olan sistem, kısa bir süre içerisinde herkese yayılabilecek.

müzikleri engelleme devrede

Spotify şimdi ise açık açık tek tek sanatçıların sesinin kısılması için hizmeti, kullanıcılarına bırakıyor. Bu engelleme özelliğinin ne zaman daha kapsamlı olacağını görmek ve uygulamanın yaygınlaştığını görmek için Andronova ekibi olarak sürekli takipteyiz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir