Discord hesap açma ve kapatma seçenekleri

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Discord hesap açmak için yapacağınız kişisel bilgilerin doldurulması ve hesap doğrulamanın yapılması. Sonrasında hoşunuza gitmezse hesap kapatma işlemini yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam

Çevrimiçi oyun oynayanlar için oyun arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmanıza aracı olan bu program Türkiye’ de genel anlamda sık kullanılan bir yazılım değil.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Discord, çevrimiçi sohbet aracı olarak adlandırılan programın adı. Sesli ve yazılı olarak görüşme sağlayan ve daha çok oyuncuların kullandığını belirtelim. Aynı zamanda sunucu oluştur denilen grup oluşturma dediğimiz işlev gelişmiş bir yapıya sahip.

Sponsorlu reklam

Birinin sunucusuna katılmanız için dışa açık bağlantıya sahip olan herkes bu bağlantıya tıklayarak sunucuya katıl özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Bu uygulamadan çoklu görüşmeden yararlanabilmeniz için ya davet edilen ya sunucu kurmanız gerekiyor. Ücretsiz sunucu kurma ve ücretli seçeneği tercih edilebiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yazımızda Discord hesap nasıl açılır ve hesap nasıl kapatılır işlemlerinin sıralamasını aşağıda bulacaksınız:

  1. Discord uygulamasını indirdiyseniz çalıştırınız.
  2. Erişim izinleri istenildiğine onaylayınız.
  3. Kaydol yazanla devam ediniz.
  4. Kullanıcı adı ve e-posta hesabını giriniz.
  5. Doğum günü girilecek ve yaş sınırına dikkat ediniz.
  6. Hesap yazanla devam ediniz ve buradan isterseniz kullanıcı adını değiştirme, mail adresini ve şifre değiştirme işlemi yapılabilir.
  7. Discord hesap silme içinde hesap kısmında aşağıda bulunan “Hesabı sil” ile işlem yapılabilir.

Bu arada silmek yerine hesabı devre dışı bırak seçeneğinin tercih edilmesi daha mantıklı olabilir. Eğer oluşturmada veya hesap iptal etmede problem yaşarsanız ilgili ayarlarını açınız ve “Destek” yazan alandan gerekli başvurunuzu yapabilirsiniz.

Discord hesap açma ve kapatma seçenekleri

Discord hesap kapatma

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Discord devre dışı bırakma

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak