Discord Yaş Sınırı Kaldırma (Hesap Askıya Alındı)

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Discord yaş sınırı kaldırma iPhone ve diğer telefon modellerinde zaman zaman yapılan aramalara denk geliyoruz. Bu konuda, Discord hesap askıya alındı nasıl açılır şeklindeki soruya yönelik bilgilendirme içeriği hazırladık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Öncelikle yaş sorunundan dolayı askıya alınan hesabı açmak için yapacağınız tek işlem itiraz etmek olacak. Bunun için sizden kimlik bilgileriniz istenilecektir. Eğer yaşınız tutmuyorsa veya kimlik doğrulaması yapmazsanız, hesabınız ya kapatılır ya da bu şekilde askıda kalır.

Discord Yaş Sınırı Sorunu

Discord yaş sınırı kaldırma şeklinde yardım talepleri içerisinde zaman zaman kafadan sallama cevaplara denk geliyoruz. Öneriler içerisinde yine yanlış yolla işlem yapılmasına yönelik öneriler oluyor. Bu tarz önerilerin sonucu nadir hesap açılır ama bir çoğu daha ileri ban faktörü ile sonuçlanır.

Yaş uyarısı daha çok birileri tarafından şikayet edilen hesaplarda yaşanır. Birilerini rahatsız ettiyseniz ya da kasıtlı olarak birisi tarafında da şikayet edilmişsinizdir. Bu durum dışında birde şüpheli görülme durumu var. Kişinin profil bilgilerini ara ara değiştirmesi veya dikkat çekecek şekilde paylaşımlar yapması sonucu denetlemeye denk gelir.

Discord Hesap Askıya Alındı Ne Yapmalıyım?

Eğer 13 yaşından büyük olduğunuz halde Discord hesabınız yasaklandıysa, bu durumu düzeltmek için yapmanız gereken adımlar ve süreç hakkında bilgi sahibi olmanız sorunu çözmeniz açısından önemlidir.

1. Kimlik Doğrulama ve Ticket Gönderme

Öncelikle, Discord tarafıyla iletişime geçerek yaşınızı doğrulamanız gerekmektedir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
  • Resmi kimlik belgenizde yüzünüzün net bir şekilde göründüğü bir belgeyi hazırlayın.
  • Discord’un resmi destek sayfasına gidin ve bir ticket oluşturun.
  • Ticket içinde, yaşınızla ilgili durumu ve kimlik belgelerinizi açıklayan bir bilgilendirme mesajı hazırlayın.
  • Kimlik belgenizi ve yanında fotoğrafınızı ticket’a ekleyerek göndermeyi deneyin. (Bazen hesaba uygulanan kısıtlama itiraz sürecini de kısıtlayabiliyor)

2. Süreç ve Bekleme Süresi

Ticket’ınızı gönderdikten sonra, ekibin durumu incelemesi ve size yanıt vermesi için beklemeniz gerekecek. Genellikle bu süreç birkaç iş günü sürebilir, ancak yapılan talep ve yoğunluğa bağlı olarak beklemediğiniz bir şekilde uzayabilir.

3. Banın Kaldırılması

Uygulamanın destek ekibi, kimlik doğrulama ve belge incelemesinden sonra, hesabınızın uygun olduğunu doğrularsa banı kaldıracaktır. Bu süreç tamamlandığında, Discord’a normal şekilde erişim sağlayacaksınız.

4. Ek Önlemler

Ban durumuyla karşılaşmamak için şu önlemleri alabilirsiniz:

  • Hesap bilgilerinizi arada bir kontrol edin ve doğru bilgilerin girildiğinden emin olun.
  • Discord topluluk kurallarına ve hizmet şartlarına uygun davrandığınızdan emin olun.
  • Şikayet alacak davranışlarda bulunmamaya özen gösterin.
  • Spam davranışlarından uzak durun.
  • Şüpheli görülmemek için dikkat edin. Farklı bölgelerden veya cihazlardan sık sık giriş yaparken şüpheli görülme durumları var. Özellikle VPN kullanıcılarında sık yaşanır.
Discord yas siniri kaldirma 1
Discord yaş sınırı kaldırma adımları

Discord Hesap Askıya Alındı: Yanlış Anlaşılma veya Sistem Sorunu

Bu durumla diğer sosyal medya uygulamalarında denk gelmiştik. Sistem sorununa bağlı olarak anlamsız sorunlarla karşılaşanlar oluyordu. Bu bazen bölgesel, bazen ülkeye göre değişirdi.

Discord hesap askıya alındı sorunu için denemeniz adına farklı bir internet ve cihazla denemenizi öneriyoruz. Özellikle uyarı aldığınız gün kullanmadığınız cihaz ve internet olmasına dikkat edin.

Deneme adımı olarak birde farklı bir hesapla deneme yapın. İsterseniz yedek bir hesap açıp denersiniz.

Son olarak, hesabınızın şifresini bilmiyorsunuz gibi şifreyi sıfırlayın. Oturum çıkışta olacak şekilde şifre yenilemesi talep edin. Bu zaman zaman anlamsız sorunların düzeltilmesine yardım eder.

Discord yas siniri kaldirma 2
Discord yaş sınırı kaldırma sorunu

Discord Yaş Sınırı Kaldırma Hatası

İşlemlerde itiraz alanı açılmama, pasif görülme veya bilinmeyen bir hata şekilde uyarı alanlara yönelik kalıcı veya bir süreliğine itiraz hakkı verilmemiş olabilir. Böyle bir durumla bizzat bir başka sosyal medya platformunda denk geldik. Sonrasında 1-2 hafta kadar bu şekilde devam etti ve kendiliğinden hesap açıldı.

Yanıltıcı ve Dolandırma Girişimlerine Dikkat

Discord yaş sınırı kaldırma şeklindeki paylaşımların bir kısmında dolandırma veya şüpheli durumlar söz konusudur. Bu tarz paylaşımlara dikkat edin. Bu şekilde bir uyarı ile karşılaşanlar için itiraz süreci dışında pek bir adım işe yaramaz.

Size gönderilen SMS ve maillere dikkat edin. Herhangi bir kod gönderme, şifre gönderme veya kişisel bilgilerin istenildiği mesajlara şüpheli gözü ile bakın.

Discord yaş sınırı kaldırma içeriğimiz buraya kadar.

Sıradaki: Discord Siyah Ekranda Kalıyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir