Disney Plus indirme başlatılamıyor hata kodu 93

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Disney Plus indirme başlatılamıyor hatası alanların bir kısmında yeniden başlatmanın işe yaradığını yazdıklarını görüyoruz. İçerikte biz tüm kullanıcıların bunu yaşama olasılığını düşünerek gerekli çözüm önerilerini anlatmaya çalıştık.

Ad imageAd image

Disney Plus hata kodu 93 ne demek şeklinde aramalarla karşılaştık. Sanırız bir ara bu şekilde çok sayıda kullanıcının mağdur olduğunu düşünüyoruz. İçeriğimizin temelinde önce hata kodu 93 nedir bunu anlatacağız, sonra çözümde ne gibi seçeneklere bakılması gerektiğine bakacağız.

Sineme yapımlarında önemli bir yeri olan Disney, büyük yapımlara imzasını atmıştır. Önceden böyle bir platforma neden geçmediklerini bilemiyoruz. Lakin biraz geciktiklerini düşünüyoruz. Çok öncesinden bu sektöre giren önemli rakipler var. Yine de büyük adımlar atıldığında popüler hizmetler arasına gireceklerini düşünüyoruz. Şu aralara bolca reklamlarla karşımıza çıkıyor.

Disney Plus indirme başlatılamıyor hatası ne demek

Disney Plus indirme sırasında hata oluşmasına yönelik elle kesin bir bilgiye sahip değiliz. Lakin geçmişte yaşadığımız şeyleri bir düşünürsek büyük ihtimal önereceklerimiz bir çözüm sunacak.

Disney’ i açarken “Bu hesaptaki şüpheli etkinlik nedeniyle erişiminizi engelledik” sorunu yaşanmakta. Yazının açıklamasında bunun hata olduğu düşünülüyorsa müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi önerilmekte. Artı soruna yönelik birde hata kodu 93 şeklinde bir not yer alıyor.

Ad imageAd image

Evet yukarıdaki öneriye baktığınızda müşteri hizmetlerinin yardımcı olacağının açıklandığını görüyorsunuz. Lakin bazılarının çağrı merkezine ulaşamadığı yönünde şikayetleri bulunuyor.

Disney Plus hata kodu 93 şüpheli etkinlik sorunu

Başlığa baktığınızda Disney Plus yasaklama gibi bir durumdan söz ediliyor algısı oluşuyor. Lakin Disney Plus engeli yedim diyenlere baktığımızda son yaptıkları şeyin kural ihlaline sebep olduğunu görüyoruz.

Şüpheli etkinlik uyarısı genelde sosyal medya uygulamalarında yaşanmakta. Tabi şüpheliden kasıt birden çok sebeple açıklanmakta. Örnek internete bağlantılan ağın güvenli görülmemesi. Ya da vpn servisinin açık olması. Yazımızın bütününde olası bir çok sebepte ne gibi adımlar atmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Disney Plus hata kodu 93 için olası çözümler

Disney Plus indirme başlatılamıyor hatası devamında hata 93 kodundan söz ediliyor. Bu kısa kodların amacı, buna neden olan şeylerin neler olduğunu ilgili web sitesinde açıklamak.

Sorun kodlarında yer alan bir çok uyarının birbirine benzer sebeplerden çıktığını görüyoruz. Bu sebeple genel bir çözüm adımlarına yer vermeye çalıştık.

 • Ortak WiFi ağlarından bağlantı yapan kullanıcıların şüpheli görülmesi normaldir. Böyle bir şey yapanların bir süre o bağlantıyı kullanmamaları önerilir.
 • Farklı bir ağla internete bağlanıp test edin.
 • Modeminizin fişini çıkarıp bekleterek takın.
 • Güvenliğe yönelik kurduğunuz uygulamaların devre dışı bırakılarak denenmesini gerekir.
 • Açık olan tüm uygulamaların kapatılmasını öneririz. Artık uygulamayı çalıştırdığınız cihazında yeniden başlatılması gerekiyor.
 • Test adına bir başka televizyondan, bilgisayardan ve telefondan denenmesi durumun netleştirilmesine yardım edecek.
 • Bağlantıyı yaparken kullanılan uygulamaların ve benzeri işleve sahip uygulamaların kapatılması deneyeceğiniz adımlardan biridir.
 • Sık karşımıza çıkan vpn kullanımlarında yasaklama durumları burada da geçerlidir. Böyle bir hizmetin kullanımından sonra oluşan uyarılarda yapacağınız o saatlerde veya o gün bu yöntemle uygulamaya erişim yapmamanız olacak.
 • Web sitesine giriş yapanlar için, profil ayarlarında bir şeyi değiştirmeye izniniz var mı diye kontrol edin. Ceza durumlarında işlem engeli gelir.
Disney Plus indirme baslatilamiyor 2
Disney Plus indirme başlatılamıyor hata kodu 93

Disney Plus Android indirme başlatılamıyor için öneri

Android Disney Plus indirme başlatılamıyor hatası ekran gelen kullanıcıların artı yapacağı bir kaç fazladan adım olacak. Kesin bir yol sunar mı bilmiyoruz ama işe yarayan bir çok uygulama ile karşılaştık.

 • Mobil cihazınızın uygulamalar alanını geçin,
 • Ekrana gelen uygulamaların arasından Disney’ e girin,
 • İçeriğinde bulunan seçeneklerin arasından önce önbellek,
 • Sonra test edip diğerlerine dokunun.

Disney Plus indirme başlatılamıyor iPhone için adımlar

iOS tarafında çok çeşitli seçenekler pek yer almıyor. Burada deneyeceğiniz sıfırlamadaki seçeneklerin kullanılması olacak. Birde yazımızın son başlığındaki genel bilgilerin denenmesi.

 • iPhone ayarlarından “Genel” alanına geçin,
 • Eski modellerde sıfırla ve yeni modellerde ise “Sıfırla ve aktar” alanına geçin,
 • Tekrardan sıfırla yapın,
 • Çıkanlardan ağ olanı sıfırlayacaksınız. Duruma göre baktınız olmuyor cihazı tamamen sıfırlayarak fabrika seçeneğine çevirmiş olursunuz.

Cihazlarda genel kontrol edilecek bölümler

Boş alanın yeterli olup olmadığının bilinmesi gerekiyor. Genelde herkes yer var düşüncesi ile gerekli adımları eksik yaptığını görüyoruz. İşletim sistemlerinin rahat hareket etmeleri adına belli bir boş alana ve RAM’ e ihtiyaç duyarlar. Boş yer görünse dahi yine de siz yer açmaya çalışın.

Bir diğer önemli bilgi ise cihazların ve uygulamaların tarih ayarının yanlış olmasından ötürü sorun yaşaması. Örnek bizdeki Smart TV ve TV BOX tarihinde yanlışlık olduğunda internete erişim yapılmaz. Ağa bağlı ama internet yok uyarısı çıkar.

Disney Plus indirme başlatılamıyor hatası çıkanlara yönelik çözüm adımlarının umarız yararlı olduğunu düşünürsünüz. Yazıyı beğenenlerin sosyal platformlarda paylaşmalarını umuyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe