Display Search: iPhone 6 ve iWatch 2 Farklı Modelle Gelecek!

Andronova

Amerikalı araştırma firması Display Search’ü özellikle Apple ürünleri ile ilgili yaptığı ve doru çıktığı tahminleri ile tanıyoruz. Bu tarz araştırma firmaları özellikle büyük üreticilerin tedarikçileri ile sıkı ilişkiler içinde. Bu tedarikçilerde özellikle kasa ekran kılıf hatta karton kutuların fotoğraflarını yada bilgilerini bu kişi ve kurumlarla paylaşıyorlar. Nokia 1020’nin kasasını, 2520 tabletin dış çerçevesini, iPhone 5C kutularını, iPhone 5C şarj istasyonuna bağlı birçok iPhone 5C’yi, LG G2’nin kendisini bile bu tarz araştırmacı kişiler tarafında ürünler piyasaya çıkmadan evvel görebilmiştik.

Display Search 2013 yılında çıkacak tabletler ve çözünürlükleri ile yaptığı tahminde de haklı çıkmıştı. Aşağıdaki resimler ürünler daha tanıtılmadan bizlere sunulan fotoğraflardan oluşuyor. Özellikle Lumia 1520 çerçevesi telefonun tanıtımından aylar evvel araştırmacı kişiler yada kurumlar tarafından şirketlerin bilgisi dahilinde yada değil yayımlanmıştı. iPhone 5C ise ürün daha çıkmadan eskimişti desek yanlış olmayacak kadar çok sızdırılmıştı.

Lumia 1520

iPhone 5C

Display Search, Android ve Windows Phone tarafında bu yıl 2560 x 1440 piksel 5,7 inç ve 6,2 inç telefonlar göreceğimizi bildirdi. Apple’ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 6 içinde öngörülerde bulunan Display Search, yeni nesil iPhone’un 2 farklı model ve 2 farklı tarihlerde tanıtılabileceğinin sinyallerini de vermiş oldu. Bunlardan ilk model Mayıs ayında 4,7 inç boyutunda olacak, ikinci model ise 5,5 inç boyutunda ve sonbaharda tanıtılacak. Display Search Apple’ın yeni nesil akıllı saati iWatchın ekranları hakkında da önemli bilgilere ışık tutuyor. iWatch beklendiği gibi 2 farklı modelle gelecek. Erkek ve kadınlar için 2 farklı dizayna sahip olması beklenen yeni nesil akıllı saatlerin bu bağlamda sektörde ilk olması bekleniyor. Şimdiye kadar hiçbir kadında görmediğimi akıllı saatleri Apple iWatch ile görmeye başlayabiliriz. Birde ekranları aynalı olursa herhalde bayanlar arasında çok tutulan bir aksesuar olacaktır iWatch. Display Search’ün bilgi verdiği ekranların özelliklerini ise firma şu şekilde belirtiyor;

1. Model iPhone 6 2. Model iPhone 6 1. Model iWatch 2. Model iWatch
Ekran Boyutu 4,7 inç 5,5 inç 1,3 inç 1,6 inç
Ekran Çözünürlüğü 1600 x 900 1920 x 1080 320 x 320 320 x 320
PPI Değeri 386 ppi 401 ppi 348 ppi 278 ppi
Ekran Teknolojisi LTPS TFT LCD LTPS TFT LCD Bükülebilir AMOLED Bükülebilir AMOLED

Bu yazılanlar doğruysa Apple iPhone 6 ile alışık olmadığı bir segmente girecek. Android ekosisteminde 5 inç telefonların standartlaştığı bir dönemde 4,7 inç gerçekten iyi bir tercih; ama 5,5 inç bir iPhone Apple kullanıcılarında nasıl bir tepki oluşturacak bunu bekleyip göreceğiz. Farklı ekran boyutlarında 2 farklı iPhone sunulması ise Apple’ın şimdiye kadar hiç denemediği bir süreç. Her işte başarılı olan Apple Store farklı çözünürlüklere ve farklı iPhone cihazlarına bakalım nasıl tepki verecek? Sizce iPhone 6 kaç inç olmalı?

Kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir