DMCA nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?

blank

DMCA, telif hakkı olan eserlerin internet üzerinden korunmasını sağlayan ve sizin adınıza hukuki süreçleri başlatan mekanizmanın adı. Web siteleri genelde uyarı için kullanılır.

teknik destek

DMCA birçok web sitesi tarafından bilinen bir terim olsa da bilmeyenler için bir cümle ile özetlemek gerekirse; DMCA bir içerik koruma sistemidir. Eskiden çok popüler olan bu sistem buaralar pek önemsenmemekte. DMCA Ücretli ve DMCA ücretsiz önerileri bulunmakta. Detaylara resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

DMCA nasıl kullanılır? Öneri olarak ücretsiz kullanımı yapmanız. Eğer işinize yarayacaksa o zaman ücretli sürümü deneyebilirsiniz. Genelde bilgi hırsızlığını çaydırma ve prestij için kullanılmakta.

Destek hattı alt başlıklar

DMCA ne işe yarıyor?

DMCA ne demek? İçerik koruma üzerinde yoğunlaşmış bir sistemdir. Kullanıcılarına ücretsiz olarak lisans hizmeti vererek içeriklerini koruma altına alır.

Web sitesi sahipleri özgün içerikleri hakkında tereddüde düştüklerinde DMCA yardıma koşuyor. Çünkü Google sitedeki özgün içerikleri olumlu bir şekilde karşılar, haliyle sizin girdiğiniz özgün bir içerik başkası tarafından kullanılırsa kopya durumuna girer buda Google açısından olumsuz sonuçlar oluşturur. DMCA, böyle durumların yaşanmaması adına web sitenizi ücretsiz olarak koruma altına alır ve Google tarafından kopya içerik olarak algılanmasını engeller.

DMCA nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?

DMCA kayıt olma

DMCA’ya kayıt işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak dmca.com/Protection/signup.aspx adresine giriş yapılmalıdır. Daha sonraki adımda ise istenilen bilgiler girilir ve kayıt olma işleminin bir kısmı tamamlanır. Hemen ardından DMCA kullanıcıya şifre içeren bir mail gönderir ve bu şifre ile dmca.com/users/login.aspx adresine giriş yapılmalıdır. 

Giriş işlemi tamamlandıktan sonra My Protected Pages sekmesine tıklayıp, Add Badges to your site adlı bölüme girerek size verilen kodları girmeli ve gerisini sitenin yönetim sistemine bırakmalısınız. Bahsedilen bilgiler girildikten sonra DMCA girilmiş olan kodu tarar ve kendi veri tabanına ekler. Bu süreç yaklaşık olarak 48 saat sürmektedir. Son olarak sisteme giriş yaparak aktif hale gelmiş olan sayfalar görüntülenebilir. 


Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 05:52

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!