Dolphin HD Tarayıcısı Büyük Bir Hız Artışıyla Geliyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Dolphin HD Tarayıcısına büyük bir hız artışına sahip güncellemesi yakında geliyor.

Andronova

Bir çoğumuzun kullandığı veya bildiği Dolphin HD Tarayıcısı tıpkı diğer tarayıcılarda olduğu gibi bir webkit render motoru kullanıyor ve  Android ve iOS için farklı şekilde özelleştirilmiş olan motorun güçlü yanları bir araya toplanıyor. Bilindiği üzere iOs platformunda Flash Player desteği yok bu nedenle HTML5 kullanılıyor. Android platformunda ise Flash Player desteği var ve gelişmiş Flash Player yeteneklerine sahip.

Geliştiriciler bu iki platformun da güçlü olan özelliklerini bir araya getirerek çok daha hızlı ve performanslı bir tarayıcı üzerinde çalıştıklarını belirtti. Şuanda üzerinde çalıştıkları tarayıcının Android’teki Chrome Beta tarayıcısından daha yetenekli ve hızlı olduğunu belirtiyorlar.

Chrome Beta Tarayıcısında ayarlar menüsünün oldukça kısıtlı olması kimi zaman kullanıcıların canını sıksa da Dolphin HD Tarayıcısının oldukça geniş bir ayar menüsü olduğunu biliyoruz. Yeni tarayıcı Flash Player’ın yoğun olarak kullanıldığı sayfalarda açık ara en akıcı seçilirken bunun yanında sayfa açılış sürelerinde de gelişme olduğu belirtiliyor.

Bir düzine tarayıcının test edildiği HTML5 testinde yeni Dolphin HD’nin açık ara önde olduğu gözüküyor. Eğer Dolphin HD Tarayıcısını kullanıyorsanız “Kaynak” bölümünden Beta tarayıcıya erişebilirsiniz.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile kullanıcıların Flash Player’dan HTML5 tabanına geçişinin hızlanmasıyla beraber yeni Dolphin Hd Tarayıcısının daha çok kullanıcıya ulaşabileceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

Test tablosu:

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın