Doom V1, Benzersiz Bir Kamera Sistemi Kullanacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Selfie fotoğrafların popülerliğinin artması ile akıllı telefonlardaki ön yüz kameraları en az ana kameralar kadar önemli hala geldi. Sony Xperia C3, HTC Desire Eye gibi modellerde gördüğümüz ön kameraya flaş ekleme geleneği ile selfie kamera yarışı iyice alevlendi. Oppo N serisi ile eksta bir ön kamera yerine dönebilen ana kameralar kullanarak bu yarışa farklı bir boyut getirdi.

Şimdi ise Oppo gibi Çin menşeili bir üretici olan Doom, benzer bir strateji ile yeni bir selfie odaklı telefon duyurmaya hazırlanıyor. V1 olarak isimlendirilen model, kamera mekanizmasının çalışma şekli ile benzerlerinden ayrılıyor. 13MP çözünürlüğünde çift tonlu LED flaş ile desteklenen Doom V1’in kamerası, özel menteşeli yapısı sayesinde ön tarafa bakar hale getirilebiliyor. Kameradaki yeniliklerin dışında mütevazı özelliklere sahip telefon, 5-inç boyutunda, 720P çözünürlüğünde IPS tabanlı bir ekran kullanıyor.

1.5GHz frekansında çalışan 4 çekirdekli bir işlemcinin güç verdiği Doom V1 de, 2GB RAM kullanılmış. Android 4.4.4 üzerinde çalışan telefon, 148mm x 72mm x 8.5mm ölçülerinde ve 144gr ağırlığında. MicroSD kart desteğide ihmal edilmeyen V1, 16GB dahili depolama alanına sahip. Henüz resmi olarak tanıtılmayan fakat Çinli sertifikalandırma kuruluşu TENAAdan sızdırılan veriler sayesinde ortaya çıkan Doom V1’in Asya pazarı dışında satışa çıkması beklenmiyor.sdf The-Doov-V1-and-its-unique-flip-camera-receive-TENAA-certification-in-ChinaThe-Doov-V1-and-its-unique-flip-camera-receive-TENAA-certification-in-China (1)

Peki siz selfie odaklı telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir