Dünyanın En İnce Telefonu Olmaya Aday Huawei Ascend P6’nin Basın Görselleri Sızdırıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

6.18mm kalınlık ile dünyanın en ince telefonu olması beklenen Huawei Ascend P6 için sızıntılar iki hafta önce başlamıştı. Telefonun önümüzdeki ay resmi tanıtımı beklenirken, telefonun basın görselleri ortaya çıktı. Evleaks tarafından sızdırılan görsellerde telefonun siyah, beyaz ve pembe renk seçeneklerine sahip olacağı anlaşılıyor.

Andronova

Telefonun tasarım noktasında iPhone 5’e benzediği gerçeğini göz ardı edemeyiz ancak, Huawei Ascend P6 daha ince bir yapıda. Şık tasarımı ile göz dolduran telefonun sağ kenarında microSIM ve microSD kart girişlerine, sol cephede ise 3.5mm kulaklık girişine yer verilmiş.

Çıkış tarihi henüz netleşmeyen P6’nın teknik özelliklerine göz attığımızda; 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Hi-Silicon K3V2 işlemci, 2GB RAM,8MP çözünürlüklü arka kamera, 2MP ön kamera, Android 4.1.2, 32GB dahili depolama birimi, 4.7-inç boyutunda HD çözünürlüklü inç başında 312ppi değer sunan ekran, 6.18mm kalınlık ve 120 gram ağırlık karşımıza çıkıyor.

Son açıklanan IDC raporunda dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi olan Huawei, gerçekleştirdiği 10 milyon satış ile Sony, HTC ve Nokia gibi devleri geride bırakırken, içerisinde bulunduğumuz çeyrekte ise gözünü LG’nin üçüncülük koltuğuna dikmiş durumda.

media 16891media 16892media 16893

kaynak: PhoneDog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın