Dünyanın En Küçük Tableti Xperia Z Ultra Wi-Fi Artık Resmi!

blank

Sony geçtiğimiz yılın ortalarında 6.4-inç ekranıyla dikkat çeken Xperia Z Ultra modelini resmen duyurmuştu. Japon üretici her ne kadar Xperia Z Ultra ile büyük ekranlı telefonlar kategorisine giriş yapsa da, telefon devasa ekranı sebebiyle belirli bir kesim tarafından tablet kategorisine dahil edildi. 7-inç ekrana sahip tabletlere Xperia Z Ultra’yı yan yana getirdiğimizde bu ifadenin hiç de yanlış olmadığını anladık.

Bir süredir Xperia Z Ultra’nın yalnız Wi-Fi bağlantılı versiyonuna ilişkin bazı gelişmeler yaşandı. İlk olarak FCC onayı alan Xperia Z Ultra Wi-Fi bu sayede resmen onaylanmış ve kısa süre sonrasında cihazın teknik özellikleri AnTuTu kriter testinde ortaya çıkmıştı.

Sony de görünüşe bakılırsa Xperia Z Ultra’nın büyük ekranı sebebiyle bir telefon olarak kullanılabilirliğinden vazgeçmiş olmalı ki, telefonun sadece Wi-Fi modelini resmen duyurdu. Xperia Z Ultra Wi-Fi şu an için sadece Japonya’da 499$ fiyatıyla satışa sunuldu ve ilerleyen dönemde mini tabletin farklı pazarlara da uğraması bekleniyor.

Bir tablet vazifesi görecek Xperia Z Ultra Wi-Fi özellikle 6.44-inçlik ekranı ile taşınabilirlik noktasında  daha küçük ekranlı bir tablet isteyen kullanıcıların ilgisini çekecektir. Xperia Z Ultra Wi-Fi donanım tarafında ise abisi ile aynı özellikleri sergileyecek. Bun detayları hatırlayacak olursak; Android 4.2 işletim sistemi, 6.44-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran, dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 2GB RAM ve 16GB depolama, microSD kart desteği, 8MP çözünürlüklü arka kamera, 6.5mm kalınlık, 212 gram ağırlık ve 3.050mAh kapasiteli pil.

img_012

kaynak: Androidandme

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!