Dünyanın ilk Şeffaf tableti Olmak İsteyen Grippity, Kickstarter’da Destek Arıyor!

blank

2013 yılının ikinci yarısında mobil dünyasında dikkat çeken tanıtımların başında Galaxy Raund, LG G Flex ve Oppo N1 modelleri gelmişti. Galaxy Round esnek ve kavisli ekrana sahip ilk telefon olma özelliğini gösterirken, LG G FLex modelinde esnek ve kavisli ekran,  esnek batarya ve çizikleri kendi kendini iyileştirebilen özel materyal kaplı arka bölüm dikkat çeken detaylar olmuştu. Oppo N1’de ise 206 derece dönebilen 13MP çözünürlüklü kamera ve dokunmatik arka yüzey mevcut telefonlarda olmayan özellikler olmuştu.

teknik destek

Çok yakında fark yaratan cihazlar arasına bir yenisi daha eklenebilir. Kickstarter üzerinden maddi destek arayan Grippity adlı tablet model, 199.000$’ın finanse edilmesi durumunda dünyanın ilk şeffaf tableti olma özelliğini gösterecek. Proje henüz ilk gününde 22.000$ bağış toplayarak ne derece dikkat çektiğini ortaya koydu.

7-inç boyutunda 480 x 800p çözünürlüklü LCD ekranın yer alacağı tablette Cortex-A8 ARM tabanlı bir işlemci yer alacak. İşlemcinin detayları henüz bilinmiyor. 4GB dahili depolama birimi, 512MB RAM ve microSD kart desteğini beraberinde getiren Grippity, son kullanıcıya ulaşana kadar geçen süreçte Android 4.4 işletim sistemine sahip olması bekleniyor.

Şeffaf bir yapı sergileyen tablette direkt temasta olduğumuz ekranda görünümü bozmamak adına dokunmatik olan olarak arka bölümü kullanabiliyoruz. Başka bir ifadeyle birçok işlemi arka bölümdeki dokunmatik paneli kullanarak gerçekleştirebiliyoruz. Ekranda yazı yazarken arka parmaklarında kullanıldığı tableti, DVD oynatıcısı ya da televizyon kumandası olarak da kullanabilirsiniz.  Detaylar için alt bölümde yer alan videoya göz atabilirsiniz.

_9JJk4B51wU” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!