Durduk yere telefonuma TikTok doğrulama kodu geldi

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Durduk yere telefona TikTok doğrulama kodu geliyor ise büyük ihtimal birisi hesabınızın şifresini sıfırlamaya çalışıyor. Tanıdık ya tanımadığınız biri hesap çalmaya çalışıyor olabilir.

Sponsorlu reklam

Durduk yere telefonuma TikTok doğrulama kodu geldi acaba hesabım mı çalındı ya da çalınmaya çalışıyor diye endişe edenler için bir kaç önemli husustan bahsedeceğiz. İş bilen veya bilmeyen herhangi biri böyle bir şeye kalkışıyor olabilir. Parola sıfırlamadaki seçeneklerin neler olduğunu görmek ve buna göre hareket etmek isteyenler olabiliyor. Çıkanların kolay tahmin edilmesi az da olsa karşılaşılabiliyor. Kafadan atılan bilgiler ileri zamanlarda çok sıkıntılar çıkarabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bazı kullanıcıların hesap açarken rastgele bir numara veya e-posta hesabı yazdığıyla defalarca karşılaştığımızı söyleyebiliriz. Kullanılan mail hesabının açık olmayan bir hesaba ait ise bunu denemek için hacklemeye çalışan kişinin böyle bir mail hesabının olup olmadığını kontrol ederek yoksa açmasıyla kendine sıfırlama kodunu göndererek hesabı doğal yolla çalmış oluyor.

Sponsorlu reklam

Durduk yere TikTok doğrulama kodu geldi ise;

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Kişi yanlışlıkla sizi numaranızı girmiş olabilir. Son hanesinde veya hehangi bir hanesinde yanlışlık olabilir.
  • Birisi hesap açarken sizin numaranızı kullanmış olabilir. Hesabın doğrulanması gerekiyor bundan kod gelmiştir.
  • Hesabınız varsa çalma girişimi olarakta algılanabilir.
  • Siz yanlışlıkla ayarlardan bir şey yapmış olabilirsiniz. Ya da şüpheli bri davranışta doğrulama yöntemi çıkmış diyebiliriz.

Böyle bir durumda ne yapılabilir derseniz:

  • Hesabınız yoksa böyle bir SMS geliyorsa, TikTok’ dan numaranızı yazarak parola unuttum üzerinden yeni bir şifre alınız ve isterseniz hesabı kapatabilirsiniz.
  • Hesabı olanlar için erişim varsa ek güvenlik seçeneklerinin aktif edilmesini öneririz. 2 Kademeli doğrulamanın açılmasında fayda var. Duruma göre parolanızı değiştiriniz.
  • Emin olunmayan internet ağlarında cihazınızı kullanmayınız.
  • Güvenirliği tam bilinmeyen cihazlarla hesabınıza girmayiniz.
  • Tahmin edilir parolalar kullanmayınız ve her yerde kullandığınız parolaları burada kullanmayın.

Bunlar size önerilerimiz ve kendinizden hiç bir zaman emin olmamanızı öneririz. Bu alanda bilgili nice insanların ayakta uyuduğuna şahidiz.

Durduk yere telefonuma TikTok doğrulama kodu geldi


Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 20:09

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak