Düşük Kalitede 60 Bin Uygulama Google Play Store’dan Kaldırıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Kısa süre önce Google+ ve Chrome uygulamasında kapsamlı güncellemeler yayınlayan Google, son olarak resmi uygulama mağazası Play Store için 4.0 numaralı sürümün dağıtımına başlamıştı. Arama motoru, resmi uygulama mağazasında gerçekleştirdiği yeniliklerin yanı sıra oldukça kapsamlı bir temizlik gerçekleştirdi. Deyim yerindeyse bahar temizliği yapan Google, düşük kalitede gösterilen ve kullanıcılar tarafından olumsuz olarak değerlendirilen 60 bin uygulamayı Play Store’dan kaldırdı.

Andronova

Uygulamaların büyük bölümü Google tarafından kaldırılırken, geliştiricilerin de söz konusu baz uygulamaları kaldırdığı görülüyor. Google, geçtiğimiz yıl yaz döneminde özellikle geliştiricileri hedef alan kasaplı bir bildiri yayınlamış ve bildiri neticesinde oluşturulan uygulamaların kaliteli olmasına vurgu yapmıştı.

Android’in hızlı yükselişiyle geliştiriciler için de önemli bir platform haline gelen Play Store’a uygulama aktarma esnasında ciddi anlamda bir kontrol mekanizması bulunmamakta. Hal böyle olunca zararlı yazılımların mağaza içerisinde kol gezmesine olanak sağlanmış oluyor. Ancak Google’ın konuya ilişkin denetimleri son dönemlerde attırdığı gelen bilgiler arasında.

Play Store’dan kaldırılan uygulamaların büyük çoğunluğunu zil sesleri ve MP3 gibi uygulamalar oluşturuyor. Söz konusu uygulamalar sahip oldukları kalitesizliğin yanı sıra tehlikeli yazılım olarak nitelendiriliyor.

kaynak: androidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın