e-Devlet adres değişikliği nasıl yapılır

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Turkiye.gov.tr yani e-Devlet üzerinden adres değiştirme işlemi nasıl yapılacağına haberimizde resimli olarak anlatmaya çalıştık. Verdiğimiz bilgilerde aynı zamanda e-Devlet iletişim bilgilerini de değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son yıllarda e-Devlet‘ e gelen yenilikler hızla devam etmekte. Çok önemli hizmetlerin yer aldığı bu uygulama hayatımızı önemli anlamda kolaylaştırıyor. Bu aralar ekledikleri hizmetler nedeniyle de aşırı şekilde yoğunluk yaşamakta. Bu hizmetler Turkiye.gov.tr üzerinden verilmekte. Devlet çoğu hizmeti artık e-Devlet üzerinden yapılmasını sağlayacağını açıkladı.

e-Devlet çoğu kurumları bir sayfa üzerinde topluyor. Bazı hizmetlere erişmek için ilgili web sitesine gidilerek uğraşma dönemi sonlandı. Artık kurumlar ve belediye hizmetleri bir yerden yönetilmekte.

e-Devlette Nüfus Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı, Aile Sosyal Bakanlığı, Ticaret Odaları, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Çalışma Bakanlığı, Emniyet ve Trafik, Gelir İdaresi, PTT, SGK, İŞKUR, Sağlık Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Nöbetçi Eczane, Belediye işlemleri ve dahası yer almakta.

İşte yeni bir uygulama daha e-Devlet üzerinden adres değişikliği. e-Devlet uygulaması üzerinden iş / ev adres değişikliği yapılabilmekte. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli. Tabi adres değişikliği işlemi yeni veriler e-Devlet sistemlerine yansımışsa düzelmekte. Artık adres değişikliği için belediye’ ye gitmeye gerek yok. www.andronova.net

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

e-Devlette adres değişikliği nasıl yapılır?

e-Devlet adres değişikliği için e-Devlet uygulamasını açınız. Profil simgesine dokunun. Açılan yerde sağ üst kısımda güncelleme simgesine dokunun. Güncelle butonuna dokunun. İşlem tamam. Yeni adres bilgilerini kontrol ediniz.

Telefon numarası değiştirme ve e-posta değiştirme için iletişim bilgilerini değiştirme bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu bölüm en alt tarafta kalem simgesine dokunarak telefon numarası ve e-posta adresini değiştirebilirsiniz.

e-Devlette adres değişikliği nasıl yapılıre-Devlet adres değişikliği nasıl yapılırtelefon numarası değiştirme

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak