e-Nabız mevsimsel grip aşısı sorgulaması

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

E-devlet hesabı kullanılarak e-Nabız uygulamasından mevsimsel grip aşısı sorgulamasını yapabilirsiniz. Öncelik sıralamasında yaşlılar ve kronik hastalar yer alıyor.

Sponsorlu reklam

Mevsimsel aşı eczanelere geldi ve dağıtıma belli kriterler şartıyla başlandı. Yaşlı ve kronik hasta grubunda yer alan kişilerin öncelik hakkı var ve e-Nabız üzerinden sorgulama aktif oldu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Grip aşısı sorgulamasında İnfluenza birinci öncelikli yüksek risk grubunda olmadığınızı belirten mesaj içeriğinde ileride yeniden durumunuz değerlendirilecek şeklinde açıklama yer alıyor. Eğer yüksek risk grubunda yer alıyorsanız burada bilgilendirme içeriğinde yer alacak ve bununla aile hekiminize giderek sağlık ocağından grip aşısını yazdırabiliyorsunuz. Eczaneden aşı talebini yapıyorsunuz ve bir kaç gün sonra alıp yaptırıyorsunuz. Tabi yoğunluğa göre bir sıralamaya girebilirsiniz. Bu il nüfusu ve yoğunluğa göre değişebiliyor.

Sponsorlu reklam

Aşı sorgulaması için:

  • e-Nabız giriş ekranında e-Devlet ile hesap girişini yapıyorsunuz.
  • Sonrasında ana ekranda ya da profilim alanında “İnfluenza risk durumu” butonuna dokunuyorsunuz. 
  • Risk grubunda olup olmadığınızı belirten ekranla karşılaşacaksınız.

e-Nabız mevsimsel grip aşısı sorgulaması

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Aşı vurdursam mu vurdurmasam mı diyenler için hali hazırda bir hastalığınız varsa kesinlikle doktor kontrolünde tercih edilmesi gerekiyor. Bazı rahatsızlıklarda problem yapatabilir ve iyice güçsüz duruma düşürebilir. Örnek COVID oldunuz ve bu süreci ağır geçirdiyeniz ve tam toparlanmadı iseniz önerilmeyebiliyor.


Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 14:09

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak