EBA mebbis oturumu doğrulanamadı çıkıyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

EBA mebbis oturumu doğrulanamadı hatası nedir şeklinde belli günler soranlar oluyor. Sistem açılmıyorsa yapacağınız önce problemin kaynağına bakmanız olacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Mebbis oturumu doğrulanamadı, EBA oturum açılmıyor diyebileceğimiz bir durumla karşılaşıldığını söyleyebiliriz. Çoğunlukla öğretmenlerin kullandığı ve idari çalışanlarında giriş yaptığı bir panel ekranıdır. Buna girerken benzeri farklı uyarılarla karşılaşılıyor. O anlık nasıl bir problem varsa sistemde yer alan hata kodlarının verdiği cevap değişebiliyor. Bir önceki yazımızda benzeri bir sorundan bahsetmiştik.

Bu uyarı bazı durumlarda giriş yapmakta kullanılan sistemle alakalı olabiliyor. Örnek Windows 10 tarihi yanlış ise çok sayıda uyarı alınabilir. Virüsle alakalı güvenlik durumları varsa direk olmasa da farklı karşılama ekranı çıkabiliyor.

Diğer yazılarda olduğu gibi yapacağınız çok fazla bir şey yok. DNS sıkıntısı yaşayanlar manuel bir adres kullanarak deneyebilir.

  • Oturumu, bilgisayarı ve modeminizi yeniden başlatınız.
  • Başka kişilerde aynı durumla karşılaşılıyor mu sorabilirsiniz.
  • İnternette araştırınız ve tarayıcınızı değiştirebilirsiniz.

Sonrasında sizle alakalı olduğundan eminseniz sistem geri yüklemenin çalıştırılması ve bununla karşılaşılmadığı bir tarihe çevrilmesi iş görebilir. Tabi tarayıcının gizli sekmesi, Microsoft Edge, Molzilla ve Chrome gibi tarayıcılarla test edilmesini öneriyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Mobil cihazlarda görülen durumlarda yardımcı uygulamadan yararlanılması önerilir. Kullanılan telefonda Zoom gibi görüntülü eğitim uygulamaları varsa kaldırınız. Çakışmalar ve uyumsuzluklar sık görülebiliyor.

Yapılan güncellemeleri geri alabiliyorsanız alınız. Sonradan kurulu uygulamaların kaldırılması gerekebilir. Koruma yazılımı varsa devre dışı bırakılıp denemesi ve yardımcı uygulamaların incelenmesini öneriyoruz. Yazı sonundaki haberlerimiz işinizi görebilir.

EBA oturumu doğrulanamadı çıkıyorsa ilk aklınıza gelen yoğun kullanımlar ve sistemdeki problemler olmalı. Çevrenizdekilere sorunuz ve internet yoğunluklarına dikkat ediniz.

Bir farklı tez ise güncel olmayan uygulamaların ve Android yazılımından kaynaklandığı söylenebiliyor. iPhone’ da iOS geçerli sürüme sahip ise denenecek adımlar aynı olacaktır. Uyarı mesajları telefonların sistemlerine göre değişebiliyor. Örnek Samsung’ un ve Huawei’ nin farklı uyarılar verebildiğini düşünüyoruz. Henüz Xiaomi gibi markalarda test etmedik.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yöneticiyle iletişime geçilmesi ve EBA’ nın asistan uygulamasından yararlanılması da önerilir. Aşırı kullanım saatlerinde bu ve bunla alakalı uyarıların her zaman çıktığını söyleyebiliriz. Bazı günlerde 5 -10 dakika veya saatlerce açılmadığı görülebiliyor.

EBA mebbis oturumu doğrulanamadı çıkıyor


Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 17:41

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir