EBA TV telefondan izleme uygulama ile nasıl izlenir

Örnek iPhone telefondan TRT EBA TV uygulaması üzerinden izlemek isteyenlere alternatif olarak web sitesi eba.gov.tr' ye girerek yayın kalitesine göre seçip seyredebilirsiniz.

Andronova

Bir çok televizyon ve telefon uygulamasından EBA TV’ ye ulaşabilirsiniz. Örnek Digiturk, Turkcell TV+ Plus ve Tivibu uygulamasından. Virüs nedeniyle okulların tatil olması çocuklar için iyi gibi görünse de sık okuldan ayrı kalmaları derslerden soğumalarına neden olacağından MEB kendince böyle öneri ile kısa bir süreliğine eğitime devam kararı aldı. Peki telefon ile EBA TV nasıl izlenir?

EBA TV Smart TV uygulaması mağaza üzerinden yüklenebilir. Uygulama olarak pek randıman vermediği yönünde yorumlar çok fazla var. Önerimiz yukarıdaki gibi canlı tv yayını sunan uygulamalar üzerinden denenmesi. Televizyonlarda ise uydu üzerinden normal kanal arama işlemiyle yayınları bu şekilde izleyebilirsiniz.

Frekans bilgileri için EBA TV kanal arama yazısından ulaşabilirsiniz. EBA TV uygulaması resimli anlatımı aşağıda ekleyerek göstermek istedik. Bunun dışında telefondan tarayıcıyla eba.gov.tr üzerinden de yayını izleyebilirsiniz.

  • Uygulamanın altında TV yazan yere dokunun
  • İsteyen arama kısmına eba yazarak aratabilir
  • EBA TV kanallar alt alta sıralanacak yayın saatleri yer alacak. 
  • Canlı yayında yer alan bilgilendirme 12:00 – 15:00 15:00 – 18:00, 21:00 ve 00:00 

EBA TV telefondan izleme uygulama ile nasıl izlenirEBA TV telefon uygulaması

Dersler tekrardan yayınlanacak mı?

Yayınlananlar tekrar aynı kanal üzerinden gün içinde sorun olmazsa iki kez tekrarı olacak. Yayın saat akışı resmi sitede yer alacak. EBA TV İlkokul, Ortaokul ve Lise yayınlarını kapsayacak.

EBA soru sorulabiliyor mu nasıl sorulur?

Öğrenci, öğretmeni ile eba.gov.tr’ den grup halinde mesajlaşabilir. Zaten okullar açıldıktan sonra bir tekrar olacak. 

Huawei üzerinden ve Xiaomi gibi telefonlardan yine uygulama ve Chrome tarayıcısıyla izlenmesi çok kolay olacak. Samsung’ un kendi tarayıcısıyla bir ihtimal görüntülenmeyebilir.


Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 23:30

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın