Efsane Oyun Flappy Bird iOS Platformuna Geri Geliyor Hemde Büyük Bir Sürpriz ile

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Tüm dünyada “Free to Play” oyunlara milyarlarca dolar harcanırken oyun geliştiriciler de süreli olarak daha iyi ve daha akıcı oyun deneyimlerini bizlere sunuyorlar.

Bu oyunlardan en önemlisi ve bu günün Angry Birds’ü olarak gösterilen Flappy Bird çıktığı ilk gün olan 24 Mayıs 2013’ten beri 1 yıl içinde sadece iOS platformunda 50 milyondan fazla indirilme rakamına ulaşmıştı. Daha sonra oyunun Vietnamlı yapımcısı Dong Nguyen oyunun kendisine zarar verdiğini ve günün 22 saatinin oyunun geliştirilmesi için harcadığını belirterek huzura ihtiyacı olduğunu söyleyen tweetler paylaşmıştı.

Dong Nguyen Tweetler

Bu açıklamalardan sonra Flappy Bird tüm platformlardan geri çekilmişti. Oyunun bir reklam amacıyla mı yoksa gerçekten de yapımcının yaşadığı “tükenmişlik sendromu mu” bu kararı almasını sağladığını o dönemde anlayamamıştık ama bu gün yapılan açıklamaya göre oyunun Vietnamlı yapımcısı Dong Nguyen bu kararı yeni oyunun geliştirilmesi ve dönüşünün şaşalı olmasını istediği için yaptığını anlayabiliyoruz.

Dong Nguyen CNBC’den Kelly Evans’a yaptığı açıklamada yeni Flappy Bird’ün online olarak hem arkadaşlarınızla hemde tanımadığınız kişilerle oynayabileceğinizi müjdeledi. Bu açıklamaya göre Flappy Bird’ün kendi kendinizi denemek yerine başkalarıyla yarışarak onları geçmeniz üzerine kurulu bir yarış haline gelecek. Angry Birds’ün bile online modu olduğu düşünüldüğünde Nguyen’in düşünüldüğünden çok daha akıllı olduğunu anlayabiliyoruz. Günlük 50 bin dolar reklam geliri olan yapımcının altın yumurtlayan tavuğu tekrar kümese sokacağını görebiliyoruz.

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir