Efsane Telefon Galaxy S2 İçin Android 5.0 Lollipop Yayınlandı! [Yükleme Talimatı]

O bir efsane.. O bir hayat değiştirici.. O Samsung’un 2011 yılının Şubat ayında duyurduğu, iPhone ile ilk gerçek rekabet eden Android akıllı telefonu Galaxy S2. Ve şimdi bir çok üst segment cihazın dahi henüz almadığı Lollipop‘u hemde Android 5.0.2 versiyonunu çalıştırıyor.

Andronova

Evet yanlış duymadınız. Galaxy S2’niz varsa aşağıdaki talimatlarla cihazınıza Android 5.0 Lollipop’u yükleyebilirsiniz. CyanogenMod 12 alt yapısıyla çalışan ROM’da HD video kaydı haricinde her şey sorunsuz çalışıyor ve video sorunu için OTA güncellemesi de çok kısa sürede yayınlanacak.

Galaxy S2  GT-I9100 için CyanogenMod 12 (Android 5.0.2) yükleme talimatı:

Not: Eğer cihazınızda KitKat uyumlu Custom Recovery (CWM) varsa Adım 8’dan devam edebilirsiniz.

Adım 1: İlk olarak ODIN 3.09 versiyonunu yükleyin – //d-h.st/eNJ

Adım 2: CWM Recovery 6.0.2.9 – GT-I9100_JB_ClockworkMod-Recovery_6.0.2.9.tar

Adım 3. Cihazınızı kapatıp Ses kısma+Home+Güç tuşlarına aynı anda basarak Download Modunu açın ve Ses açma tuşuna basın.

Adım 4. İlk adımda indirdiğimiz ODIN’i açın ve ardından cihazınızı USB kablosuyla PC’nize bağlayın. ODIN’in cihazınızı tanıdığından emin olun.

Adım 5. İndirdiğiniz CWM Recovery’nin dosyasını Files bölümündeki AP butonuna tıklayarak ekleyin ve Start butonuna basarak recovery’yi yükleyin.

Adım 6. CWM recoveryyi yükledikten sonra, şimdi de Kitkat uyumlu CWM Recovery’yi indirin – Recovery_CWM_6.0.4.7_I9100.zip

Adım 7. CWM recovery’ye giriş yaparak CWM’nin kitkat uyumlu versiyonunu SD karttan yükle seçeneğiyle yükleyin. (Recovery modda açmak için Ses Açma+Home+Güç tuşlarına aynı anda basarak recovery’ye geçin.)

Recovery kurulumu için aşağıdaki videodan faydalanabilirsiniz:

f79ZNgeYqMs” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Adım 8. Aşağıdaki bağlantıların birinden Galaxy S2 için CyanogenMOD 12’yi ve Gapps dosyasını indirin ve SD kartınızın içerisine kopyalayın:

ROM dosyası linki 1: https://www.androidfilehost.com/?fid=95864024717074025
GAPPS dosyası linki 1: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=22779

Adım 9: Cihazınızı kapatın ve ardından Recovery modda açmak için Ses Açma+Home+Güç tuşlarına aynı anda basarak recovery’ye geçin.

Not: Sonraki adımlara devam etmeden önce Backup (yedekleme) yapmanız önerilir.

Adım 10. Lollipop’u yüklemeden önce cihazınıza full wipe (tam format) yapın.

Adım 11. Install (yükle) butonuna tıklayarak Adım 6’da sd kartınıza yüklediğiniz dosyaları bulun ve ilk olarak Cyanogen 12 ROM dosyasına tıklayarak kuruluma başlayın.

Adım 12. ROM dosyasının yükleme işlemi bittiğinde Home tuşuna basarak yine Adım 9’daki gibi aynı işlemlerle bu sefer Gapps dosyasını kurun.

Adım 13. Kurulum bittikten sonra Reboot System butonuna tıklayarak cihazınızı başlatın.

Not: Eğer Cyanogen ekranında takılı kaldıysanız, tekrar recovery’ye giriş yaparak wipe yapın ve tekrar cihazınızı başlatın.

Kurulum bitti. Artık Galaxy S2’nizde Android 5.0 Lollipop’u kullanabilirsiniz 🙂

Xda’daki orijinal konusunu buradan Lollipop yüklü Galaxy S2 videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

XF-3F3aSL74″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.